O audycji "Wieczór - Karolina Lewicka"

21:00 - "Historia w TOKu" - Powrót do przeszłości. Na innych warunkach. Nie tylko fakty historyczne, także historia kontrfaktyczna. Zapytamy, co by było, gdyby...gdyby wcześniej, a nie poźniej...gdyby w prawo, nie w lewo...gdyby raz, nie dwa. Gdybologia stosowana, bo przecież - jak mawiał Stanisław Jerzy Lec - "historia to zbiór zdarzeń, które nie musiały zajść".

22:00 - "Homo politicus" - Człowiek jest - volens nolens - zwierzęciem politycznym. Z Arystotelesem sie nie dyskutuje. Z naszymi posłami, po dwudziestej drugiej, też nie. Bo już nie warto. My zaproponujemy polityki ujęcie szekspirowskie. Wielki dramat o niewielką stawkę. Za to - naprawdę - szalenie ciekawy.

23:00 - "Zjawisko" - Świat galopuje. Ledwo można nadążyć. Mikstura, która pozwala myśleć dwa razy szybciej? Niezłe rozwiązanie, ale takie rzeczy - na razie - tylko u George' a Herberta Wellsa. I jeszcze... w poniedziałkowe wieczory w Radiu TOK FM. U nas o zjawiskach, które właśnie się rodzą. Pod naszym bokiem. My zauważymy je za Was.

Kontakt: wieczor@tok.fm

Odcinki audycji „Wieczór - Karolina Lewicka”

Słuchaj w aplikacji mobilnej

Ściągnij aplikację, żeby słuchać Radia TOK FM i mieć dostęp do archiwum audycji

ReklamaDo końca pozostało:  sek.
Dzięki tej reklamie dostęp do Archiwum TOK FM jest bezpłatny.
Możesz się zalogować, aby tymczasowo wyłączyć reklamy.
ZALOGUJ SIĘ