REKLAMA

Przewodnik Finansowy TOK FM

Pora emisji:
Poniedziałek - Piątek, 10:56 - 11:00
E-mail:
Udostępnij:
W Poradniku finansowym sprawdzam, co najbardziej będzie się opłacać dla naszych kieszeni. Zarówno zwykłych obywateli, jak i drobnego biznesu. Przeglądam opłaty bankowe, porównuję dostępne produkty, śledzę zmiany w przepisach. Wyjaśniam pojęcia, które każdy słyszał - ale nie każdy je rozumie. Rozwiń »

Redakcja czeka na zgłoszenia od słuchaczy, zawierające opis spraw czy tematów, które powinien podjąć "Poradnik". Można je przesyłać na adres e-mailowy poradnik@tok.fm. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI

POZNAJ INNE AUDYCJE

DZISIAJ W PROGRAMIE

Już nie tylko Mastercard, ale także Visa chce podnieść limit płatności zbliżeniowych, których nie potrzeba potwierdzać kodem PIN. Visa wystąpiła już z prośbą o zwiększenie limitu z dotychczasowych 50ciu, do 100 złotych. I pewnie wkrótce otrzyma zgodę na takie działanie, bo przecież Mastercard już taką zgodę od NBP posiada. Sprawa w ogóle nie jest kontrowersyjna, wszystko po to, by klientom było wygodniej - bo ten 50ciozłotowy limit ustalony został ponad dekadę temu, i już wtedy był uważany za dość ostrożny. Tymczasem przez 10 lat i wartość pieniądza się zmieniła - dziś 50 złotych znaczy mniej niż wtedy, i zwyczaje klientów także są inne - bo coraz rzadziej płacimy gotówką, lubimy posługiwać się plastikem, a płatności zbliżeniowe w Polsce rozwijają się jak nigdzie indziej. Kiedy więc bez PINu zapłacimy za zakupy do stu złotych? Na to trzeba będzie poczekać jeszcze kilka miesięcy - zmiany wejdą w życie po połowie przyszłego roku.

  • 10:56 Zakupy bez PINu do 100 złotych - limit zostanie podniesiony już niedługo

DOSTĘP PREMIUM

Promocja dla studentów i nie tylko! Dostęp Premium taniej o 33%. Poszerzaj wiedzę z Dostępem Premium TOK FM!

Kup teraz

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!