Jak korzystać z Archiwum? FAQ

Informacja o wprowadzeniu reklam oraz logowania w Archiwum
W Archiwum TOK FM emitowane są obecnie reklamy wideo przed materiałami dostępnymi na stronie. Udostępniono też możliwość zalogowania się w Archiwum kontem Gazeta.pl lub kontem Facebook. Po poprawnym zalogowaniu się do konta, reklamy wideo zostaną tymczasowo wyłączone.

W następnej kolejności planowane jest wprowadzenie możliwości wykupienia nieobowiązkowego, płatnego dostępu do Archiwum.

Płatny, opcjonalny dostęp do treści TOK FM umożliwi docelowo:
  • • odsłuchiwanie audycji w Archiwum na stronie bez reklam wideo,
  • • odsłuchiwanie audycji z Archiwum poprzez szyfrowane linki RSS,
  • • korzystanie z Archiwum na stronie oraz w aplikacji TOK FM w ramach jednej opłaty,
  • • odsłuchiwanie audycji z Archiwum na kilku urządzeniach mobilnych równocześnie.

Przy wykupie abonamentu na dłuższy okres, miesięczny koszt płatnego dostępu do Archiwum będzie niższy niż obecny miesięczny koszt dostępu poprzez aplikację mobilną TOK FM. W dalszym ciągu możliwe będzie korzystanie z Archiwum za darmo – z reklamami – i bez konieczności logowania.
Jak słuchać Radia TOK FM przez internet?
Na naszej stronie możesz słuchać na żywo transmisji programu antenowego Radia TOK FM (tzw. streaming), a także słuchać archiwalnych odcinków naszych audycji (tzw. podcasty).

Żeby włączyć transmisję na żywo, kliknij czerwony przycisk „Słuchaj on-line” w górnej części strony. Żeby słuchać odcinków audycji archiwalnych, wybierz odcinek na stronie ARCHIWUM lub przejdź na stronę konkretnej AUDYCJI.

Uwaga: do prawidłowego odtwarzania niezbędne jest zainstalowanie w przeglądarce aktualnej wersji wtyczki playera Flash, którą można pobrać z tego adresu. Zalecamy też korzystanie z najnowszej dostępnej wersji przeglądarki internetowej Firefox lub Chrome.
Dlaczego nie działa mi odtwarzanie na Waszej stronie?
Działanie naszej strony oraz serwerów jest stale monitorowane. Jeżeli masz problem ze słuchaniem transmisji lub korzystaniem z archiwum, prawie na pewno wynika on z konfiguracji Twojej przeglądarki, komputera lub sieci lokalnej.

Do prawidłowego działania odtwarzacza audio niezbędne jest zainstalowanie w przeglądarce internetowej aktualnej wersji wtyczki playera Flash (pobierz z tego adresu). Zalecamy też korzystanie z najnowszej dostępnej wersji przeglądarki internetowej Firefox lub Chrome.

Jeżeli nie działa transmisja Radia TOK FM na żywo (tzw. streaming), należy sprawdzić, czy w ustawieniach komputera – np. w programie antywirusowym (firewall) – lub w ustawieniach sieci lokalnej nie ma ograniczenia na streaming z serwisów internetowych. Aby to sprawdzić lub odblokować, skontaktuj się z administratorem komputera lub sieci.
Jak wyszukać odcinek w Archiwum?
Jeżeli wiesz, z jakiej audycji pochodzi szukany odcinek, wejdź na stronę wybranej audycji, gdzie znajdziesz materiały opublikowane wg daty emisji. Możesz też przejrzeć najnowsze odcinki na stronie ARCHIWUM lub skorzystać z wyszukiwarki, wpisując w nią np. nazwisko prowadzącego, nazwisko gościa audycji lub temat rozmowy.
Czy w Archiwum są wszystkie audycje Radia TOK FM?
Archiwum dostępne na stronie internetowej oraz w aplikacji „TOK FM” obejmuje odcinki wybranych audycji Radia TOK FM, wyemitowane od listopada 2013 roku. Żeby sprawdzić, czy dana audycja antenowa posiada archiwum odcinków, wejdź na jej stronę przez AUDYCJE.

Z powodów licencyjnych nie udostępniamy w archiwum żadnych audycji zawierających chronione prawem autorskim utwory muzyczne.
Jak słuchać Radia TOK FM na smartfonie?
Żeby słuchać transmisji radia i archiwalnych audycji Radia TOK FM w urządzeniach mobilnych, należy pobrać aplikację „TOK FM”. Aplikacja dostępna jest na telefonach z systemem operacyjnym Android (od wersji 2.3), iOS (telefony iPhone z systemem 6 i 7) oraz Windows Phone 8.

Żeby pobrać aplikację, należy wejść ze swojego telefonu do sklepu z aplikacjami lub na stronę www.tokfm.pl/pobierz, na której nastąpi automatyczne przekierowanie do sklepu z aplikacjami (na urządzeniach z systemem Android, iOS oraz Windows Phone 8). Po zainstalowaniu aplikacji można słuchać transmisji Radia TOK FM na żywo lub przeglądać i odsłuchiwać archiwalne odcinki naszych audycji.

Instalacja aplikacji i korzystanie z transmisji Radia TOK FM na żywo są bezpłatne, natomiast dostęp do odcinków archiwalnych na życzenie – po wykorzystaniu darmowego okresu próbnego – wymaga zakupu odpłatnej subskrypcji przez sklep z aplikacjami.

Uwaga: podczas korzystania z aplikacji zalecamy korzystanie z połączenia WiFi, ponieważ korzystanie z połączenia komórkowego może wiązać się z naliczeniem przez operatora sieci komórkowej dodatkowych opłat (opłata za transfer danych).
Jak wyłączyć powiadomienia "push" w aplikacji?
Android: Wybierz kolejno z menu urządzenia - Ustawienia > Więcej > Menadżer Aplikacji > TOK FM, a następnie odznacz "Pokazuj powiadomienia".

iOS: Wybierz kolejno z menu urządzenia - Ustawienia > Centrum powiadomień > TOK FM, a następnie wyłącz powiadomienia dla tej aplikacji.

Windows Phone: Wybierz kolejno z menu urządzenia - Ustawienia > Powiadomienia + akcje > TOK FM, a następnie wyłącz opcję "Pokazuj powiadomienia w centrum akcji".
Na czym polega płatność w aplikacji mobilnej?
Płatność w aplikacji mobilnej Radia TOK FM umożliwia korzystanie z archiwum naszych audycji na życzenie. Po opłaceniu subskrypcji można słuchać odcinków wszystkich audycji archiwalnych dostępnych w aplikacji, a także pobierać poszczególne odcinki na swój telefon.

Pamiętaj, że zanim wykupisz subskrypcję, przez jakiś czas po ściągnięciu aplikacji możesz korzystać z bezpłatnego okresu próbnego umożliwiającego dostęp do archiwum. Bezpłatny okres próbny jest jednorazowy i nie można go odnowić.

Ściągnięcie i instalacja aplikacji oraz korzystanie z transmisji Radia TOK FM jest całkowicie bezpłatne, opłata dotyczy jedynie dostępu do odcinków archiwalnych na życzenie. Po opłaceniu subskrypcji można słuchać wszystkich audycji archiwalnych dostępnych w aplikacji, a także pobierać poszczególne odcinki na swój telefon – do późniejszego odsłuchania.

Uwaga – niezależnie od płatności w aplikacji, operator sieci komórkowej może pobierać dodatkowe opłaty za transfer danych komórkowych, dlatego zalecamy korzystanie z aplikacji poprzez połączenie WiFi.
Jak skontaktować się z Redakcją lub autorami audycji?
Kontaktowy adres email do autorów naszych audycji można zwykle znaleźć na stronach wybranej audycji. Jeśli masz pytanie techniczne dotyczące, uważnie przejrzyj pytania i odpowiedzi na tej stronie.

Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie lub chcesz napisać do Redakcji, napisz do nas na adres: radio@tok.fm.
Jak zgłosić inne pytanie lub problem techniczny?
Zanim wyślesz pytanie lub zgłoszenie błędu, przeczytaj najpierw pytania i odpowiedzi na tej stronie. Jeżeli nie znajdziesz tu pomocy, napisz do nas na adres mf.abut@elibom.
Jeśli zgłoszenie dotyczy aplikacji TOK FM, koniecznie podaj wersję systemu operacyjnego oraz model urządzenia z którego korzystasz.
ReklamaDo końca pozostało:  sek.
Dzięki tej reklamie dostęp do Archiwum TOK FM jest bezpłatny.
Możesz się zalogować, aby tymczasowo wyłączyć reklamy.
ZALOGUJ SIĘ