REKLAMA

"Przydasie"na wakacje - aplikacje biletowe

Data emisji:
2017-07-17 11:00
Audycja:
Przewodnik Finansowy TOK FM
Czas trwania:
01:31 min.
Udostępnij:

Lato sprzyja podróżom. A podróże - możemy sobie ułatwiać korzystając z różnych aplikacji na telefon. W tym tygodniu podpowiem kilka prostych rozwiązań, które pozwolą oszczędzić nerwy, czas i pieniądze podczas wakacji. Rozwiń »

Przy jeżdżeniu po Polsce, bardzo przydają się aplikacje pozwalające kupować bilety na komunikację miejską, bilety kolejowe czy płacić za parking w mieście, w którym akurat jesteśmy. Najbardziej znane tego typu aplikacje to SkyCash i moBilet. ich sposób działania jest bardzo prosty - podpinamy pod aplikację naszą kartę płatniczą lub doładowujemy nasze wirtualne konto - i już mamy możliwość płacenia za bilety bez stania w kolejce do kasy na dworcu, czy bez szukania najbliższego kiosku. Nie musimy nawet wiedzieć, ile za bilet płaci się w Gdańsku czy Poznaniu - z wybieramy z listy miasto, w którym jesteśmy, wskazujemy, jaki bilet jest nam potrzebny, zatwierdzamy - i już, zapłacone. Bez kłopotu kupimy tak bilety na komunikację w największych miastach w Polsce.

Równie proste jest kupowanie biletów na pociąg przez aplikacje. Obsługują one zarówno pociągi PKP Intercity, jak i połączenia regionalne. Wybieramy interesujący nas pociąg, gdzie trzeba - podajemy swoje dane, płacimy - i bilet mamy dostępny w aplikacji. Przy kontroli wystarczy pokazać kod do zeskanowania. Szybkie i bezproblemowe. Zwiń «

POLECAMY

REKLAMA