Bankomat nie wypłacił pieniędzy - i co teraz?

Przewodnik Finansowy TOK FM

Data emisji:

23-06-2017

Audycja:

Przewodnik Finansowy TOK FM

Prowadzący:

Aleksandra Dziadykiewicz

Tagi:

bankomat, gotówka

  • Posłuchaj

Są to przypadki sporadyczne. Ale niestety - mogą zdarzyć się każdemu, i - znów niestety - nie zawsze możemy liczyć na wyrozumiałość systemu i w rozwiązywaniu sprawy musimy uzbroić się w dużą cierpliwość.

Bankomaty to niestety maszyny zawodne. Z rzadka zdarza się, że procedura ruszy - ale pieniądze nie zostaną nam wypłacone. Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim natychmiast skontaktujmy się z operatorem maszyny, na każdej znajdziemy numer alarmowy. Osoba po drugiej stronie odpowie nam, czy transakcja została zarejestrowana czy nie. Niezależnie od tego co usłyszymy, warto zadzwonić także do naszego banku i tam sprawdzić, czy nasze konto zostało uszczuplone o gotówkę, której ostatecznie fizycznie nie otrzymaliśmy.

Nie ma reguły - i zdarza się, że my gotówki nie mamy, ale pieniądze z konta zniknęły. Co wtedy? Mówiąc szczerze - kłopot. Musimy złożyć reklamację. Tę składamy w banku, który w naszym imieniu rozmawia z operatorem felernego bankomatu. Wyjaśnienie sprawy niestety trwa czasem nawet kilka tygodni. W tym czasie sporne pieniądze są na naszym koncie zablokowane. Czasem bank warunkowo pozwoli nam z nich skorzystać, zastrzeże jednak, że może tę decyzję jeszcze zmienić. I nie jest niestety powiedziane, że ostatecznie sytuacja zostanie wyjaśniona na naszą korzyść. Jeśli reklamacja nie zostanie uwzględniona - nie poddawajmy się. Uzbrójmy się w cierpliwość i złóżmy jeszcze jedno zażalenie, ostatecznie po pomoc możemy udać się do rzecznika finansowego.

ReklamaDo końca pozostało:  sek.
Słuchaj audycji bez reklam

Słuchaj podcastów bez reklam i bez ograniczeń
na stronie oraz w aplikacji mobilnej TOK FM!

Kup dostęp Premiumjuż od 0,21 zł dziennie! Jeżeli masz już dostęp Premium, zaloguj się tutaj.
Twoja przeglądarka blokuje reklamy

Aby słuchać audycji w serwisie TOK FM,
wyłącz blokowanie reklam i odśwież stronę
lub wykup dostęp bez reklam.

Kup dostęp bez reklamjuż od 0,21 zł dziennie x
Wymagany dostęp Premium

Ta audycja jest dostępna tylko dla użytkowników, którzy korzystają z płatnego dostępu do Podcastów Radia TOK FM.

Kup dostęp Premium i słuchaj podcastów bez reklam i bez ograniczeń - na stronie oraz w aplikacji mobilnej TOK FM.

Wykup dostęp terazjuż od 0,21 zł dziennie! Jeżeli masz już dostęp Premium, zaloguj się tutaj. Przeczytaj dlaczego pobieramy opłaty. x