Dla kogo faktoring odwrotny?

Przewodnik Finansowy TOK FM

Data emisji:

27-02-2018

Audycja:

Przewodnik Finansowy TOK FM

Prowadzący:

Aleksandra Dziadykiewicz

Tagi:

faktoring, faktura, VAT

  • Posłuchaj

Pozostając jeszcze na chwilę przy sprawach faktoringu: ofert na rynku jest dużo, co więcej - dostępne są w bardzo różnych wariantach. Branża szybko się rozwija i przyglądając się rynkowi, firmy faktoringowe prześcigają się w przygotowywaniu ofert mogących zainteresować potencjalnych klientów. Dlatego zanim zdecydujemy się podpisać umowę z jakąś firmą faktoringową - sprawdźmy, co jest palecie dań.

W internecie można znaleźć porównywarki ofert i rankingi firm faktoringowych. Wiem, że nie każdy ma zaufanie do takich porównywarek - ale na pewno zajrzenie tam pozwala nam zorientować się w dostępnych ofertach. A opcji do wyboru jest wiele: faktoring z ubezpieczeniem lub bez niego, faktoring niepełny, czy faktoring odwrotny. To ciekawa oferta dla tych firm, które same mają kłopoty z ogarnięciem własnych należności. Ta usługa dopiero zyskuje na popularności. Decyzja o finansowaniu naszych zobowiązań przez faktora na pewno wymusi na nas samych większą samodyscyplinę, ale pomoże też uporządkować wewnętrzne sprawy w firmie. Faktoring odwrotny jednak nie jest jedynie dla tych, którzy stają przed różnymi kłopotami: dzięki niemu nasi kontrahenci zyskują całkowitą pewność, że otrzymają zapłatę w terminie. A to może nam się przysłużyć, bo dzięki temu możemy starać się o lepsze warunki umowy z kontrahentem.

ReklamaDo końca pozostało:  sek.
Słuchaj audycji bez reklam

Słuchaj podcastów bez reklam i bez ograniczeń
na stronie oraz w aplikacji mobilnej TOK FM!

Kup dostęp Premiumjuż od 0,21 zł dziennie! Jeżeli masz już dostęp Premium, zaloguj się tutaj.
Twoja przeglądarka blokuje reklamy

Aby słuchać audycji w serwisie TOK FM,
wyłącz blokowanie reklam i odśwież stronę
lub wykup dostęp bez reklam.

Kup dostęp bez reklamjuż od 0,21 zł dziennie x
Wymagany dostęp Premium

Ta audycja jest dostępna tylko dla użytkowników, którzy korzystają z płatnego dostępu do Podcastów Radia TOK FM.

Kup dostęp Premium i słuchaj podcastów bez reklam i bez ograniczeń - na stronie oraz w aplikacji mobilnej TOK FM.

Wykup dostęp terazjuż od 0,21 zł dziennie! Jeżeli masz już dostęp Premium, zaloguj się tutaj. Przeczytaj dlaczego pobieramy opłaty. x