Konto walutowe - kiedy się opłaca?

Przewodnik Finansowy TOK FM
  • Posłuchaj

Na chwilę wracamy jeszcze do kont walutowych. Oferta w bankach jest bogata, można trafić na ciekawe promocje. Zakładanie osobnego konta prowadzonego w innej niż złoty walucie nie będzie się raczej opłacać tym, którzy wyjeżdżają zagranicę rzadko, i raczej poza strefę euro. Ale jak ktoś lubi jeździć po Europie, i lubi tez robić zakupy przez internet w sklepach zagranicznych - posiadanie konta w euro, czy w dolarach, może dać mu bonusy. Po pierwsze - nie martwimy się wtedy o prowizje, spready i przewalutowania -z rachunku zniknie nam tyle euro czy dolarów, ile kosztował dany produkt.

Kluczem do sukcesu jest jednak czujność na rynku walutowym. Żeby korzystać z konta walutowego - najpierw trzeba je zasilić. Dobrze robić to wtedy, gdy kurs jest korzystny - wtedy warto kupić walutę z zapasem. Zatem wybierając konto dla siebie warto zwrócić uwagę, czy bank będzie pobierał dodatkową prowizję za przelewanie pieniędzy na rachunek walutowy z naszego rachunku podstawowego czy z kantoru internetowego. Sprawdźmy też, czy i ile będziemy musieli płacić za kartę wydaną do naszego konta w innej walucie.

Na rynku można też znaleźć oferty, w których możemy otworzyć konto walutowe, ale bez dołączonej karty płatniczej. Taka opcja utrudni korzystanie z pieniędzy zagranicą, ale może np. obniżyć koszty spłaty kredytu walutowego. Inne propozycje przewidują, że nasza polska karta - na czas wyjazdu - może zostać przepięta do rachunku walutowego. Taka opcja wymaga jednak od nas informowania banku o planowanych wyjazdach.

ReklamaDo końca pozostało:  sek.
Słuchaj audycji bez reklam

Słuchaj podcastów bez reklam i bez ograniczeń
na stronie oraz w aplikacji mobilnej TOK FM!

Kup dostęp Premiumjuż od 0,21 zł dziennie! Jeżeli masz już dostęp Premium, zaloguj się tutaj.
Twoja przeglądarka blokuje reklamy

Aby słuchać audycji w serwisie TOK FM,
wyłącz blokowanie reklam i odśwież stronę
lub wykup dostęp bez reklam.

Kup dostęp bez reklamjuż od 0,21 zł dziennie x
Wymagany dostęp Premium

Ta audycja jest dostępna tylko dla użytkowników, którzy korzystają z płatnego dostępu do Podcastów Radia TOK FM.

Kup dostęp Premium i słuchaj podcastów bez reklam i bez ograniczeń - na stronie oraz w aplikacji mobilnej TOK FM.

Wykup dostęp terazjuż od 0,21 zł dziennie! Jeżeli masz już dostęp Premium, zaloguj się tutaj. Przeczytaj dlaczego pobieramy opłaty. x