REKLAMA

Konto walutowe - kiedy się opłaca?

Data emisji:
2017-06-21 11:00
Audycja:
Przewodnik Finansowy TOK FM
Czas trwania:
01:52 min.
Udostępnij:

Na chwilę wracamy jeszcze do kont walutowych. Oferta w bankach jest bogata, można trafić na ciekawe promocje. Zakładanie osobnego konta prowadzonego w innej niż złoty walucie nie będzie się raczej opłacać tym, którzy wyjeżdżają zagranicę rzadko, i raczej poza strefę euro. Ale jak ktoś lubi jeździć po Europie, i lubi tez robić zakupy przez internet w sklepach zagranicznych - posiadanie konta w euro, czy w dolarach, może dać mu bonusy. Po pierwsze - nie martwimy się wtedy o prowizje, spready i przewalutowania -z rachunku zniknie nam tyle euro czy dolarów, ile kosztował dany produkt. Rozwiń »

Kluczem do sukcesu jest jednak czujność na rynku walutowym. Żeby korzystać z konta walutowego - najpierw trzeba je zasilić. Dobrze robić to wtedy, gdy kurs jest korzystny - wtedy warto kupić walutę z zapasem. Zatem wybierając konto dla siebie warto zwrócić uwagę, czy bank będzie pobierał dodatkową prowizję za przelewanie pieniędzy na rachunek walutowy z naszego rachunku podstawowego czy z kantoru internetowego. Sprawdźmy też, czy i ile będziemy musieli płacić za kartę wydaną do naszego konta w innej walucie.

Na rynku można też znaleźć oferty, w których możemy otworzyć konto walutowe, ale bez dołączonej karty płatniczej. Taka opcja utrudni korzystanie z pieniędzy zagranicą, ale może np. obniżyć koszty spłaty kredytu walutowego. Inne propozycje przewidują, że nasza polska karta - na czas wyjazdu - może zostać przepięta do rachunku walutowego. Taka opcja wymaga jednak od nas informowania banku o planowanych wyjazdach. Zwiń «

POLECAMY

REKLAMA