Monika Brodka rusza w trasę po klubach

Między Słowami
  • Posłuchaj


(fot. Dzienis / Kayax)

Od premiery "Clashes" minęło już półtora roku. Monika Brodka i jej zespół mają za sobą serię koncertów w filharmoniach. Teraz przyszła pora na tournée po klubach. Z muzyką z poprzednich albumów artystki.

- Przede wszystkim jest to trasa przekrojowa więc nie jest to tylko "Clashes", ale "Granda" i "LAX". Będzie też coś z pierwszej płyty. Część materiału z "Clashes" od początku nie nadawała się do końca na materiał klubowy. To jest muzyka, która jest bardziej orkiestrowa. Bardziej można ją zagrać w filharmonii. Celowo nie chciałam odwracać do góry nogami pewnych utworów, "przearanżowywać" nieludzko żeby tylko móc je zagrać w klubie, dlatego materiał z "Clashes" będzie bardziej okrojony i te utwory, które stwierdziłam, że fajnie sprawdzą się w klubie, tam zaistnieją (...) Jestem po serii prób z moim zespołem i muszę przyznać, że mamy z tego wielką zabawę, bo odcięliśmy się od wszystkich tracków z komputera (...) Postawiliśmy tylko na żywe, spontaniczne, bardziej punkowo koncertowe granie więc myślę, że ta trasa będzie dosyć energetyczna - mówi Monika Brodka.

Gościem tournée będzie Barbara Wrońska. - Dostałam do przesłuchania materiał od mojej menadżerki, która wspomniała o tym, że Basia wydaje swoją debiutancką solową płytę. Jest znana do tej pory z Pustek, a jak wiadomo, jestem trochę związana z tym zespołem, bo z Radkiem Łukasiewiczem pisaliśmy teksty na "Grandę". Zawsze lubiłam Pustki i nie sądziłam, że Basia ma zakusy na to żeby zaczynać solową karierę. Przesłuchałam płytę i byłam naprawdę oczarowana (...) Rzadko jest tak, że w całości w polskiej muzyce coś tak mnie naprawdę weźmie. Muzycznie jest to materiał wyjątkowy i trudny do porównania z czymkolwiek innym co słyszałam (...) Z tego co wiem, Basia to wszystko sama komponowała i produkowała w domu więc to jest absolutnie autorska płyta. Padł pomysł żeby Basia pojechała z nami w trasę. Bardzo się z tego powodu ucieszyłam - mówi piosenkarka.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Kamila Wróblewskiego z Moniką Brodką, która opowiadała również m.in. o jej kulinarnym fotoblogu i Japonii.

Terminy koncertów:
29.11.2017 / Warszawa / Palladium
1.12.2017 / Wrocław / A2
2.12.2017 / Łódź / Wytwórnia
6.12.2017 / Poznań / B17
7.12.2017 / Gdańsk / Stary Maneż
16.12.2017 / Kraków / Klub Studio
17.12.2017 / Katowice / Mega Club

ReklamaDo końca pozostało:  sek.
Słuchaj audycji bez reklam

Słuchaj podcastów bez reklam i bez ograniczeń
na stronie oraz w aplikacji mobilnej TOK FM!

Kup dostęp Premiumjuż od 0,21 zł dziennie! Jeżeli masz już dostęp Premium, zaloguj się tutaj.
Twoja przeglądarka blokuje reklamy

Aby słuchać audycji w serwisie TOK FM,
wyłącz blokowanie reklam i odśwież stronę
lub wykup dostęp bez reklam.

Kup dostęp bez reklamjuż od 0,21 zł dziennie x
Wymagany dostęp Premium

Ta audycja jest dostępna tylko dla użytkowników, którzy korzystają z płatnego dostępu do Podcastów Radia TOK FM.

Kup dostęp Premium i słuchaj podcastów bez reklam i bez ograniczeń - na stronie oraz w aplikacji mobilnej TOK FM.

Wykup dostęp terazjuż od 0,21 zł dziennie! Jeżeli masz już dostęp Premium, zaloguj się tutaj. Przeczytaj dlaczego pobieramy opłaty. x