Nowy samochód? Nie leasing, nie kredyt - tylko wynajem długoterminowy!

Przewodnik Finansowy TOK FM
  • Posłuchaj

Zakup sfinansowany kredytem bankowym albo leasing - to najczęściej wykorzystywane przez przedsiębiorców pomysły na odświeżenie floty. Tymczasem rynek proponuje jeszcze jeden sposób na jeżdżenie nowym autem - czyli tak zwany wynajem długoterminowy. Tego typu ofert jest coraz więcej i znajdują one swoich klientów - choć usługa jest specyficzna.

Kiedy bierzemy kredyt na auto, lub samochód w leasingu - po zapłaceniu umówionych kwot, po kilku latach staniemy się jego właścicielami. Tymczasem w przypadku wynajmu długoterminowego - płacić musimy, ale raczej nie staniemy się właścicielami samochodu, którym jeździmy. Co prawda niektóre firmy po jakimś czasie użytkowania pozwolą nam odkupić samochód - ale będzie to dotyczyło każdego samochodu. Wynajmując więc auto - ponosimy związane z tym koszty, ale mamy też i przywileje.

Po pierwsze - auta, które firmy proponują klientom w ramach wynajmu długoterminowego są oczywiście różnej klasy - ale mamy tu bogatą ofertę samochodów z wyższej półki. Po drugie - wiele ofert skonstruowanych jest tak, że jeśli podpiszemy umowę najmu dajmy na to na dwa lata, ale po kilku miesiącach auto nam się znudzi - będziemy mogli je zmienić. Auto serwisuje za nas firma, od której je wynajęliśmy, to ona opłaca ubezpieczenie itd. Kolejny możliwy atut: po wygaśnięciu naszej umowy po prostu zwracamy go firmie i nie musimy martwić się np. sprzedawaniem samochodu. Po prostu bierzemy kolejne - i już. A teraz najciekawsze: przy wynajmie długoterminowym, ustalamy z góry, ile kilometrów możemy przejechać danym samochodem w ramach naszej umowy, załóżmy 120 tysięcy przez trzy lata. Co, jesli przejedziemy więcej? Oczywiście będziemy musieli dopłacić.

Stawki najmu zależą oczywiście od auta które wybierzemy czy długości umowy, ale zaczynają się od kilkuset złotych miesięcznie.

ReklamaDo końca pozostało:  sek.
Słuchaj audycji bez reklam

Słuchaj podcastów bez reklam i bez ograniczeń
na stronie oraz w aplikacji mobilnej TOK FM!

Kup dostęp Premiumjuż od 0,21 zł dziennie! Jeżeli masz już dostęp Premium, zaloguj się tutaj.
Twoja przeglądarka blokuje reklamy

Aby słuchać audycji w serwisie TOK FM,
wyłącz blokowanie reklam i odśwież stronę
lub wykup dostęp bez reklam.

Kup dostęp bez reklamjuż od 0,21 zł dziennie x
Wymagany dostęp Premium

Ta audycja jest dostępna tylko dla użytkowników, którzy korzystają z płatnego dostępu do Podcastów Radia TOK FM.

Kup dostęp Premium i słuchaj podcastów bez reklam i bez ograniczeń - na stronie oraz w aplikacji mobilnej TOK FM.

Wykup dostęp terazjuż od 0,21 zł dziennie! Jeżeli masz już dostęp Premium, zaloguj się tutaj. Przeczytaj dlaczego pobieramy opłaty. x