Ostrzeżenie: nie podawaj loginu i hasła do banku przez telefon!

Przewodnik Finansowy TOK FM
  • Posłuchaj

Dziś w przewodniku ostrzeżenie - bo w ostatnim czasie nasiliły się próby wyłudzania danych od klientów banków Przestępcy co chwilę wynajdują nowe sposoby na to, jak dostać się do kont klientów, czasem żerując na ludzkiej niewiedzy lub naiwności.

Ostatnio wiele osób odebrało telefon, a osoba po drugiej stronie przedstawiała się jako pracownik banku, ewentualnie kancelarii prawnej czy innej firmy współpracującej z bankiem. W trakcie rozmowy oszust prosi o podanie loginu oraz hasła do naszej bankowości internetowej, a później o potwierdzenie autoryzacji podając kod z odebranego właśnie SMSa. A to czysta pułapka - w ten sposób oszust zmieni ustawienia naszego konta i sprawi, że SMSy weryfikujące transakcje będą przychodziły na jego, a nie na naszą komórkę. Konto zostanie wyczyszczone szybciej, niż nam się wydaje.

Dlatego po raz kolejny warto przypomnieć i podkreślić: prawdziwy pracownik banku nigdy nie zażąda od klienta podania najbardziej poufnych danych przez telefon czy przez e-mail. Na pewno nikt uczciwy nie poprosi o podanie loginu oraz hasła dostępu do naszego konta. Jeśli ktoś o to pyta - na pewno nie ma czystych intencji. A o wszelkich podejrzanych telefonach od osoby podającej się za pracownika instytucji finansowej warto niezwłocznie powiadomić swój bank.

ReklamaDo końca pozostało:  sek.
Słuchaj audycji bez reklam

Słuchaj podcastów bez reklam i bez ograniczeń
na stronie oraz w aplikacji mobilnej TOK FM!

Kup dostęp Premiumjuż od 0,21 zł dziennie! Jeżeli masz już dostęp Premium, zaloguj się tutaj.
Twoja przeglądarka blokuje reklamy

Aby słuchać audycji w serwisie TOK FM,
wyłącz blokowanie reklam i odśwież stronę
lub wykup dostęp bez reklam.

Kup dostęp bez reklamjuż od 0,21 zł dziennie x
Wymagany dostęp Premium

Ta audycja jest dostępna tylko dla użytkowników, którzy korzystają z płatnego dostępu do Podcastów Radia TOK FM.

Kup dostęp Premium i słuchaj podcastów bez reklam i bez ograniczeń - na stronie oraz w aplikacji mobilnej TOK FM.

Wykup dostęp terazjuż od 0,21 zł dziennie! Jeżeli masz już dostęp Premium, zaloguj się tutaj. Przeczytaj dlaczego pobieramy opłaty. x