REKLAMA

Paradontoza - pierwsze objawy

Data emisji:
2018-06-04 13:50
Audycja:
Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Prowadzący:
Czas trwania:
01:23 min.
Udostępnij:

Prawie 70 procent dorosłych Polaków ma paradontozę, czyli zapalenie przyzębia. Jest to chorobą bardzo podstępna. Rozwija się powoli, nie boli, a nieleczona prowadzi do utraty zębów. Jej pierwszy i podstawowy objaw to obrzmienie i krwawienie dziąseł. Zazwyczaj sądzimy, że to wina zbyt twardej szczoteczki. Że to ona zraniła nam dziąsła. Zmieniamy szczoteczkę. I dalej to samo. Rozwiń »
To sygnał by iść do stomatologa. Być może na razie to tylko stan zapalny dziąseł. Na tym etapie choroba jest jeszcze łatwa do wyleczenia, a zmiany odwracalne. Przy czym nie zawsze jest tak, że przyczyną paradontozy jest nasze lenistwo, czyli byle jakie mycie zębów…. lub też nie mycie ich regularne. Zdecydowana większość Polaków myje zęby, ale ponieważ nie umiemy ich myć, robimy to nieprawidłowo.
Poza tym często zwykłą szczoteczką nie jesteśmy w stanie dotrzeć do miejsc, w których rozwija się stan zapalny. Praktycznie, bardzo trudno czyścić zęby tak dokładnie, by zapobiec powstawaniu złogów kamienia. Stąd konieczne jest regularnie zdejmowanie kamienia nazębnego przesz dentystę. Zwiń «

POLECAMY

DOSTĘP PREMIUM

Promocja dla studentów i nie tylko! Dostęp Premium taniej o 33%. Poszerzaj wiedzę z Dostępem Premium TOK FM!

Kup teraz

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!