REKLAMA

Przy zakupach w sieci jesteśmy coraz ostrożniejsi

Data emisji:
2017-09-27 11:00
Audycja:
Przewodnik Finansowy TOK FM
Czas trwania:
01:53 min.
Udostępnij:

Zakupy przez internet dla coraz większej grupy klientów stały się już chlebem powszednim. Na szczęście okazuje się, że w ślad za rosnącą liczbą transakcji online, rośnie również nasza ostrożność i dbałość o bezpieczeństwo transakcji. Rozwiń »

Nasze zachowania przy zakupach w sieci badał TNS Kantar. W ciągu roku o połowę wzrosła liczba klientów, którzy zanim zdecydują się na zakup - sprawdzają najpierw certyfikaty na stronie czy szukają kłódki przy adresie www. Częściej decydujemy się również na płatności pay by link - czyli przy płaceniu za zakupy klikamy ikonkę naszego banku - strona przenosi nas na stronę logowania, a potem wystarczy tylko potwierdzenie transakcji - wszystkie dane do przelewu system zaciąga automatycznie, nie musimy kopiować numerów konta itd. Proste i szybkie.

Ten sposób regulowania należności zaczyna przewyższać popularnością płacenie kartą w internecie - rośnie liczba osób obawiających się, że gdzieś w sieci zostaną dane karty, które potem ktoś wykorzysta. O naszej wzmożonej czujności świadczy również fakt, że coraz częściej rezygnujemy z zakupu, jeśli w okienku "odbiorca przelewu" pokazuje się inny podmiot niż sklep, z którym zawieramy transakcję.

Coraz częściej więc przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa. Do tego pakietu dołożyłabym jeszcze sprawdzenie przed zakupami, czy na pewno sklep w czytelny sposób publikuje regulamin transakcji i wyjaśnia prawa klienta np. do zwrotu towarów, i czy jawnie podaje dane dotyczące np. siedziby firmy. Jeśli te informacje są głęboko zakopane - lepiej sklepowi nie ufać. Zwiń «

POLECAMY

DOSTĘP PREMIUM

Promocja dla studentów i nie tylko! Dostęp Premium taniej o 33%. Poszerzaj wiedzę z Dostępem Premium TOK FM!

Kup teraz

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!