Revolut - rewolucja w płatnościach za granicą

Przewodnik Finansowy TOK FM
  • Posłuchaj

Choć formalnie był już w Polsce od kilku miesięcy - teraz oficjalnie wchodzi do Polski. A mowa o fintechowej firmie Revolut, która umożliwia swoim klientom dużo tańsze niż na co dzień płatności kartą zagranicą.

Revolut to aplikacja mobilna, z której na świecie korzysta już ponad półtora miliona osób. Działa to tak, że w jednej karcie płatniczej pozwala zmieścić wiele walut oraz kantor, a za dokonywanie transakcji w różnych walutach nie pobiera dodatkowych spreadów, które tak denerwują użytkowników tradycyjnych, bankowych kart płatniczych. Prowadzenie mobilnego konta jest całkowicie darmowe. Użytkownik ma również możliwość zamówienia fizycznej karty płatniczej, którą można włożyć do portfela, i którą można normalnie płacić w sklepach na całym świecie.

Działa to jak prepaid - wcześniej zasilamy z naszego codziennego konta konto w Revolut wybraną przez siebie kwotą. A potem, kiedy w dowolnym kraju chcemy zapłacić za zakupy czy wypłacić pieniądze z bankomatu - nasza karta Revolut sama zdefiniuje walutę rozliczeniową i dokona płatności po najbardziej korzystnym dla nas kursie, bez dodatkowych spreadów - co w bankach jest codziennością. Dla wyobrażenia: jeśli zapłacimy w Grecji kartą Revolut 100 euro, to realnie transakcja będzie nasz kosztowała tyle, ile danego dnia wynosi kurs euro w NBP - bez dodatkowych prowizji pobranych przez nasz bank. Co więcej - Revolut umożliwia też kupno i przechowywanie niektórych kryptowalut, pozwala też automatycznie wykupić ubezpieczenie zagraniczne - o ile jednak zwykłe płatności zagraniczne dla klienta są bezprowizyjne, to za takie dodatkowe usługi trzeba już coś dopłacić. To właśnie jest to miejsce, w którym właściciel aplikacji chce szukać zysków dla siebie.

Wchodząca właśnie oficjalnie do Polski aplikacja może wywołać niemałe zamieszanie na rynku usług finansowych i można spodziewać się, że banki będą próbowały przygotować swoją odpowiedź.

ReklamaDo końca pozostało:  sek.
Słuchaj audycji bez reklam

Słuchaj podcastów bez reklam i bez ograniczeń
na stronie oraz w aplikacji mobilnej TOK FM!

Kup dostęp Premiumjuż od 0,21 zł dziennie! Jeżeli masz już dostęp Premium, zaloguj się tutaj.
Twoja przeglądarka blokuje reklamy

Aby słuchać audycji w serwisie TOK FM,
wyłącz blokowanie reklam i odśwież stronę
lub wykup dostęp bez reklam.

Kup dostęp bez reklamjuż od 0,21 zł dziennie x
Wymagany dostęp Premium

Ta audycja jest dostępna tylko dla użytkowników, którzy korzystają z płatnego dostępu do Podcastów Radia TOK FM.

Kup dostęp Premium i słuchaj podcastów bez reklam i bez ograniczeń - na stronie oraz w aplikacji mobilnej TOK FM.

Wykup dostęp terazjuż od 0,21 zł dziennie! Jeżeli masz już dostęp Premium, zaloguj się tutaj. Przeczytaj dlaczego pobieramy opłaty. x