Ryanair zmienia zasady przewożenia bagaży!

Przewodnik Finansowy TOK FM
  • Posłuchaj

Latacie tanimi liniami? To zwróćcie uwagę na zmiany w zasadach przewożenia bagażu! Nowe wytyczne dla pasażerów od listopada wprowadza Ryainair. I jak to zwykle bywa - jest i dobra, i gorsza wiadomość.

Dobra jest taka, że irlandzki przewoźnik po pierwsze - obniżył cenę za przewóz bagażu rejestrowanego - nadanie walizki będzie kosztowało teraz nie 150, a 105 złotych. Po drugie - zwiększony został dopuszczalny limit wagowy - z 15 do 20 kilogramów.

Jednocześnie jednak nie każdy pasażer będzie mógł zabrać ze sobą do kabiny dwie sztuki bagażu podręcznego. Taką możliwość zachowają tylko pasażerowie z wykupionym pierwszeństwem wejścia na pokład. Pozostałe osoby będą mogły zabrać jedynie małą torebkę - większy bagaż podręczny, ten do 10 kilogramów, poleci w luku, razem z bagażem rejestrowanym. Na szczęście nie trzeba będzie za to dopłacać. Ryanair tłumaczy, że musi wprowadzić ograniczenia ze względu na olbrzymie zainteresowanie klientów oferowanymi lotami - obłożenie na najpopularniejszych liniach przekracza 97 proc., a miejsce w kabinie samolotu po prostu nie jest z gumy. Zresztą kto korzysta z oferty tego przewoźnika juz na pewno spotkał się z prośbą oddania bagażu podręcznego do luku.

ReklamaDo końca pozostało:  sek.
Słuchaj audycji bez reklam

Słuchaj podcastów bez reklam i bez ograniczeń
na stronie oraz w aplikacji mobilnej TOK FM!

Kup dostęp Premiumjuż od 0,21 zł dziennie! Jeżeli masz już dostęp Premium, zaloguj się tutaj.
Twoja przeglądarka blokuje reklamy

Aby słuchać audycji w serwisie TOK FM,
wyłącz blokowanie reklam i odśwież stronę
lub wykup dostęp bez reklam.

Kup dostęp bez reklamjuż od 0,21 zł dziennie x
Wymagany dostęp Premium

Ta audycja jest dostępna tylko dla użytkowników, którzy korzystają z płatnego dostępu do Podcastów Radia TOK FM.

Kup dostęp Premium i słuchaj podcastów bez reklam i bez ograniczeń - na stronie oraz w aplikacji mobilnej TOK FM.

Wykup dostęp terazjuż od 0,21 zł dziennie! Jeżeli masz już dostęp Premium, zaloguj się tutaj. Przeczytaj dlaczego pobieramy opłaty. x