REKLAMA

Ryanair zmienia zasady przewożenia bagaży!

Data emisji:
2017-09-29 11:00
Audycja:
Przewodnik Finansowy TOK FM
Czas trwania:
01:29 min.
Udostępnij:

Latacie tanimi liniami? To zwróćcie uwagę na zmiany w zasadach przewożenia bagażu! Nowe wytyczne dla pasażerów od listopada wprowadza Ryainair. I jak to zwykle bywa - jest i dobra, i gorsza wiadomość. Rozwiń »

Dobra jest taka, że irlandzki przewoźnik po pierwsze - obniżył cenę za przewóz bagażu rejestrowanego - nadanie walizki będzie kosztowało teraz nie 150, a 105 złotych. Po drugie - zwiększony został dopuszczalny limit wagowy - z 15 do 20 kilogramów.

Jednocześnie jednak nie każdy pasażer będzie mógł zabrać ze sobą do kabiny dwie sztuki bagażu podręcznego. Taką możliwość zachowają tylko pasażerowie z wykupionym pierwszeństwem wejścia na pokład. Pozostałe osoby będą mogły zabrać jedynie małą torebkę - większy bagaż podręczny, ten do 10 kilogramów, poleci w luku, razem z bagażem rejestrowanym. Na szczęście nie trzeba będzie za to dopłacać. Ryanair tłumaczy, że musi wprowadzić ograniczenia ze względu na olbrzymie zainteresowanie klientów oferowanymi lotami - obłożenie na najpopularniejszych liniach przekracza 97 proc., a miejsce w kabinie samolotu po prostu nie jest z gumy. Zresztą kto korzysta z oferty tego przewoźnika juz na pewno spotkał się z prośbą oddania bagażu podręcznego do luku. Zwiń «

POLECAMY

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA