Uwaga na fałszywe maile, rzekomo od skarbówki!

Przewodnik Finansowy TOK FM
  • Posłuchaj

Uwaga obywatele i przedsiębiorcy - nie dajcie się nabrać na fałszywe e-maile, rozsyłane rzekomo przez Krajową Administrację Skarbową. W ostatnim czasie oszuści ruszyli z kolejną akcją - tym razem, podszywając się pod KAS, wzywają podatników do zapłaty, złożenia deklaracji podatkowej albo np. do odesłania brakujących faktur. Wiadomość zawiera załącznik - który zdezorientowany odbiorca może kliknąć licząc, że dowie się z niego czegoś więcej. Tymczasem pod żadnym pozorem nie powinniśmy otwierać takiego załącznika! Zawiera on oprogramowanie, które instaluje na naszym komputerze złośliwego wirusa.

Cyberprzestępcy są sprytni i często bazują albo na naszym zaufaniu - podszywając się np. pod banki, albo na naszej niepewności i niewiedzy - podszywając się choćby pod administrację skarbową - i w ten sposób chcą przejąć kontrolę nad naszymi komputerami, uzyskać hasła do naszych kont bankowych i tak dalej. Bądźmy więc bardzo podejrzliwi. Sprawdzajmy, z jakiego adresu wysłany został e-mail - mógł być wysłany np. z zagranicznej domeny. Nie otwierajmy też załączników z rozszerzeniem typu zip od nieznanych nadawców. Jeśli chcemy się upewnić, czy rzeczywiście urząd skarbowy chce nas o czymś poinformować - to po prostu tam zadzwońmy. I zachowajmy czujność.

ReklamaDo końca pozostało:  sek.
Słuchaj audycji bez reklam

Słuchaj podcastów bez reklam i bez ograniczeń
na stronie oraz w aplikacji mobilnej TOK FM!

Kup dostęp Premiumjuż od 0,21 zł dziennie! Jeżeli masz już dostęp Premium, zaloguj się tutaj.
Twoja przeglądarka blokuje reklamy

Aby słuchać audycji w serwisie TOK FM,
wyłącz blokowanie reklam i odśwież stronę
lub wykup dostęp bez reklam.

Kup dostęp bez reklamjuż od 0,21 zł dziennie x
Wymagany dostęp Premium

Ta audycja jest dostępna tylko dla użytkowników, którzy korzystają z płatnego dostępu do Podcastów Radia TOK FM.

Kup dostęp Premium i słuchaj podcastów bez reklam i bez ograniczeń - na stronie oraz w aplikacji mobilnej TOK FM.

Wykup dostęp terazjuż od 0,21 zł dziennie! Jeżeli masz już dostęp Premium, zaloguj się tutaj. Przeczytaj dlaczego pobieramy opłaty. x