REKLAMA

Wydajesz na wakacjach zbyt dużo? Narzuć sobie limity!

Data emisji:
2017-06-22 11:00
Audycja:
Przewodnik Finansowy TOK FM
Czas trwania:
01:32 min.
Udostępnij:

Gotówka w portfelu, pieniądze na koncie, karta kredytowa w gotowości - można ruszać na wakacje. Wiadomo, że wydamy w tym czasie więcej pieniędzy niż zazwyczaj. Niektórzy jednak po niemal każdym wyjeździe łapią się za głowę widząc, jak bardzo zaszaleli. Rozwiń »

Jeśli masz skłonności do tracenia głowy na wakacjach - spróbuj narzucić sobie ograniczenia. Nie, nie obiecuj sobie, że tym razem będziesz liczył pieniądze - zadziałaj bardziej ofensywnie - zrób sobie w banku limity na wypłaty z bankomatu i płatności kartą.

Najpierw oszacuj, ile pieniędzy dziennie możesz potrzebować. Potem dodaj do tego 20 procent, zaloguj się na swoje konto i ustaw sobie ograniczenia. Pewnie w czasie urlopu przyjdzie moment, w którym twój własny limit zacznie ci doskwierać - w tej sytuacji dobrze mieć gdzieś ukrytą dodatkową gotówkę - jednak samo narzucenie sobie ograniczenia może mieć wymiar psychologiczny - zastanowisz się dwa razy, czy na pewno teraz jest ten moment, kiedy powinieneś sięgnąć po zapas na kryzys.

Założenie blokady na wydatki i wypłaty z konta będzie też miało znaczenie w sytuacji, gdy zgubisz swoją kartę lub ktoś ci ją ukradnie - limity pozwalają ograniczyć straty, gdy ktoś spróbuje użyć twojej karty zanim zdążysz ją zablokować. Zwiń «

POLECAMY

REKLAMA