REKLAMA

Zadbaj o dobre ubezpieczenie szkolne dziecka

Data emisji:
2017-09-11 11:00
Audycja:
Przewodnik Finansowy TOK FM
Czas trwania:
01:53 min.
Udostępnij:

Rok szkolny powoli się rozpędza, a rodzice znów powinni zastanowić się nad ubezpieczeniem swojego dziecka. Zazwyczaj szkoły mają umowy z firmami ubezpieczeniowymi, nauczyciel przedstawia ofertę na zebraniu, i rodzice decydują czy będą opłacać składkę czy nie. Rozwiń »

Takie uczestnictwo w grupowym ubezpieczeniu podsuwanym przez szkołę nie jest obowiązkowe, rodzic może z niego zrezygnować, i - jeśli ma taką wolę - wykupić polisę dla dziecka osobno, u wybranego przez siebie ubezpieczyciela. Niestety prawdą jest, że często polisy podsuwane przez szkołę pozostawiają wiele do życzenia: rodzice rzadko proszą o wgląd do szczegółów umowy i płacą składkę w ciemno. Kiedy jednak później dochodzi już do nieszczęśliwego wypadku, są rozżaleni niskimi stawkami wypłaconych odszkodowań.

Rodzice mogą mieć jednak wpływ na to, jak będzie wyglądało ubezpieczenie NNW dla uczniów. Warto porozmawiać z dyrekcją i poprosić w różnych firmach o przedstawienie ofert. To, na co trzeba zwrócić uwagę, to kwoty wypłat w przypadku częściowego uszczerbku dziecka na zdrowiu. Najlepiej, żeby proponowane odszkodowanie rosło, im poważniejsze będą skutki wypadku. Pamiętajmy też, że dobra oferta to taka, w której jest jak najmniej wyłączeń odpowiedzialności i jak najmniej dodatkowych warunków do spełnienia, aby móc starać się o wypłatę świadczenia. Przy zbiorowym ubezpieczaniu wszystkich dzieci w szkole łatwiej jest wynegocjować lepszą stawkę, którą będą musieli zapłacić rodzice. Nawet jeśli składka roczna wzrośnie o 10 czy 15 złotych, może okazać się, że jeśli już dojdzie do wypadku, dobrze przygotowane ubezpieczenie pozwoli później pokryć przynajmniej część kosztów rehabilitacji i leczenia. Zwiń «

POLECAMY

SERWIS INFORMACYJNY

Przedłuż dostęp Premium 20% taniej!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA