Zadbaj o dobre ubezpieczenie szkolne dziecka

Przewodnik Finansowy TOK FM

Data emisji:

11-09-2017

Audycja:

Przewodnik Finansowy TOK FM

Prowadzący:

Aleksandra Dziadykiewicz

Tagi:

NNW, szkoła, ubezpieczenia

  • Posłuchaj

Rok szkolny powoli się rozpędza, a rodzice znów powinni zastanowić się nad ubezpieczeniem swojego dziecka. Zazwyczaj szkoły mają umowy z firmami ubezpieczeniowymi, nauczyciel przedstawia ofertę na zebraniu, i rodzice decydują czy będą opłacać składkę czy nie.

Takie uczestnictwo w grupowym ubezpieczeniu podsuwanym przez szkołę nie jest obowiązkowe, rodzic może z niego zrezygnować, i - jeśli ma taką wolę - wykupić polisę dla dziecka osobno, u wybranego przez siebie ubezpieczyciela. Niestety prawdą jest, że często polisy podsuwane przez szkołę pozostawiają wiele do życzenia: rodzice rzadko proszą o wgląd do szczegółów umowy i płacą składkę w ciemno. Kiedy jednak później dochodzi już do nieszczęśliwego wypadku, są rozżaleni niskimi stawkami wypłaconych odszkodowań.

Rodzice mogą mieć jednak wpływ na to, jak będzie wyglądało ubezpieczenie NNW dla uczniów. Warto porozmawiać z dyrekcją i poprosić w różnych firmach o przedstawienie ofert. To, na co trzeba zwrócić uwagę, to kwoty wypłat w przypadku częściowego uszczerbku dziecka na zdrowiu. Najlepiej, żeby proponowane odszkodowanie rosło, im poważniejsze będą skutki wypadku. Pamiętajmy też, że dobra oferta to taka, w której jest jak najmniej wyłączeń odpowiedzialności i jak najmniej dodatkowych warunków do spełnienia, aby móc starać się o wypłatę świadczenia. Przy zbiorowym ubezpieczaniu wszystkich dzieci w szkole łatwiej jest wynegocjować lepszą stawkę, którą będą musieli zapłacić rodzice. Nawet jeśli składka roczna wzrośnie o 10 czy 15 złotych, może okazać się, że jeśli już dojdzie do wypadku, dobrze przygotowane ubezpieczenie pozwoli później pokryć przynajmniej część kosztów rehabilitacji i leczenia.

ReklamaDo końca pozostało:  sek.
Słuchaj audycji bez reklam

Słuchaj podcastów bez reklam i bez ograniczeń
na stronie oraz w aplikacji mobilnej TOK FM!

Kup dostęp Premiumjuż od 0,21 zł dziennie! Jeżeli masz już dostęp Premium, zaloguj się tutaj.
Twoja przeglądarka blokuje reklamy

Aby słuchać audycji w serwisie TOK FM,
wyłącz blokowanie reklam i odśwież stronę
lub wykup dostęp bez reklam.

Kup dostęp bez reklamjuż od 0,21 zł dziennie x
Wymagany dostęp Premium

Ta audycja jest dostępna tylko dla użytkowników, którzy korzystają z płatnego dostępu do Podcastów Radia TOK FM.

Kup dostęp Premium i słuchaj podcastów bez reklam i bez ograniczeń - na stronie oraz w aplikacji mobilnej TOK FM.

Wykup dostęp terazjuż od 0,21 zł dziennie! Jeżeli masz już dostęp Premium, zaloguj się tutaj. Przeczytaj dlaczego pobieramy opłaty. x