REKLAMA

Zmiana konta bankowego - nie taka straszna!

Data emisji:
2017-09-25 11:00
Audycja:
Przewodnik Finansowy TOK FM
Czas trwania:
01:58 min.
Udostępnij:

Jesteśmy dość mocno przywiązani do naszych kont bankowych i niespecjalnie lubimy je zmieniać. Tymczasem przez takie zasiedzenie nie dość, że niepotrzebnie przepłacamy, to jeszcze nie korzystamy z promocji, jakie banki przygotowują dla nowych klientów. Rozwiń »

Zmiana rachunku nie jest tak skomplikowana, jak się wydaje. Tak najprawde największą pracą do wykonania jest po prostu rozeznanie się w ofertach. Mogą w tym pomóc rankingi kont, które łatwo odnaleźć w internecie. Przyglądać się ofertom, zwróćmy uwagę na to, czy brak opłat konto będzie na stałe, czy tylko przez jakiś czas, ile kosztują przelewy czy wypłata z bankomatów, jakie będą prowizje za płacenie kartą zagranicą, czy bank obsługuje np. płatności Blikiem, czy daje możliwość tworzenia subkont, na których będziemy gromadzić oszczędności zupełnie przy okazji - jak już zmieniać, to tylko na lepsze.

Kiedy już wiemy, czego chcemy - wystarczy po prostu udać się do nowego, wybranego przez nas banku. Jeśli udzielimy bankowi odpowiednich pełnomocnictw, to bank wypełni za nas wszystkie formalności, przeniesie nasze pieniądze i poprosi o zamknięcie starego rachunku. Jeśli mieliśmy ustawione stałe zlecenia - zostaną one przeniesione. Bank poinformuje również naszego pracodawcę, a jeśli zechcemy - to także urząd skarbowy czy ZUS o tym, że mamy teraz nowy numer konta. Zgodnie z przepisami, taka przeprowadzka z jednego rachunku na drugi powinna trwać nie dłużej niż dwa tygodnie. Więcej zajmie tylko wtedy, jeśli w starym banku mieliśmy przewidziany dłuższy okres wypowiedzenia rachunku.

Pamiętajmy jednak, że zanim zdecydujemy się zamknąć stare konto - najpierw pospłacajmy karty kredytowe i poczekajmy na wypłacenie pieniędzy z lokat - dzięki temu unikniemy dodatkowych przeprowadzkowych kosztów. Zwiń «

POLECAMY

DOSTĘP PREMIUM

Promocja dla studentów i nie tylko! Dostęp Premium taniej o 33%. Poszerzaj wiedzę z Dostępem Premium TOK FM!

Kup teraz

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!