Kup TOK FM Premium i słuchaj za 1zł lub słuchaj za darmo w aplikacji TOK FM*

Wotum

9 grudnia 2012 roku dochodzi do zamachu na obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Gdyby nie pancerna szyba zainstalowana tuż przed atakiem, największa świętość Polaków przestałaby istnieć. Definitor zakonu paulinów uważa, że za zamachem stoi tajna sekta, której historia związana jest z tajemnicą sięgającą czasów króla Jana Kazimierza.
Pokaż więcej >
Do rozwiązania zagadki angażuje detektywa z IPN Jakuba Kanię. Podjęty przez Kanię trop prowadzi do opactwa Saint-Germain-des-Prés w Paryżu, a stamtąd w okolice Głogówka na Opolszczyźnie, gdzie obraz Czarnej Madonny został ukryty podczas potopu szwedzkiego i gdzie do dziś znajduje się jego tajemnicza kopia. Ale czy to na pewno kopia? Kim napraw dę jest jeden z najbogatszych Polaków – człowiek nazywany Szamanem – i po co zatrudnił szalonego naukowca, specjalistę od biorezonansu? W wysnutej z prawdziwych zdarzeń, zapierającej dech powieści sensacyjnej autor „Gambitu” misternie przeplata przygody rodem z książek detektywistycznych z historycznymi ciekawostkami w stylu thrillerów Umberta Eco.

„Mało kto potrafi napisać rasowy, trzymający w napięciu thriller, a przy tym pokazać kawał współczesnej Polski - zarówno tej prowincjonalnej, jak i widzianej ze szczytów władzy. Ta umiejętność obserwacji czyni Macieja Siembiedę pisarzem wnikliwym i wyjątkowym, zaś „Wotum” - powieścią zabójczo dobrą.”
Mariusz Czubaj

„Maciej Siembieda wymyka się gatunkom, w które nauczyliśmy się ubierać literaturę. „Wotum” to połączenie niesamowitego napięcia, inteligentnego humoru i szokujących faktów.” Anna Makieła-Zoń - blog spadlomizregala.pl
Pokaż mniej

Wotum

O autorze:
Maciej Siembieda - pisarz, autor powieści sensacyjnych z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem reporterskim. Zajmuje się dziennikarskimi śledztwami historycznymi. Trzykrotnie otrzymał za nie tzw. „polskiego Pulitzera” - Nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Laureat ponad dwudziestu nagród w konkursach na reportaż.
Pokaż więcej >
Publikował w najważniejszych polskich tytułach prasowych – od „Kultury” (Paryż) po gazety codzienne. Wydał cztery zbiory reportaży oraz cztery powieści, których głównym bohaterem jest prokurator Jakub Kania: "444", "Miejsce i imię", "Wotum" oraz "Kukły". Jest również autorem powieści "Gambit" - brawurowej historii wojennej splecionej z powojenną grą wywiadów.

W swoich książkach po mistrzowsku wykorzystuje elementy prawdziwych historii, nadając im sensacyjną ramę i tempo, co sprawia, że jest jedną z najoryginalniejszych postaci literatury kryminalnej i sensacyjnej w Polsce.
Pokaż mniej
20.07.2021 12:00 14:26
20.07.2021 12:00 22:48
20.07.2021 12:00 34:35

*tylko dla nowych użytkowników aplikacji TOK FM: przez pierwsze 2 tygodnie można słuchać podcastów za darmo