REKLAMA

Przewodnik Finansowy TOK FM

Pora emisji:
Poniedziałek - Piątek, 10:56 - 11:00
E-mail:
Udostępnij:
W Przewodniku Finansowym sprawdzam, co najbardziej będzie się opłacać dla naszych kieszeni. Zarówno zwykłych obywateli, jak i drobnego biznesu. Przeglądam opłaty bankowe, porównuję dostępne produkty, śledzę zmiany w przepisach. Wyjaśniam pojęcia, które każdy słyszał - ale nie każdy je rozumie. Rozwiń »

Redakcja czeka na zgłoszenia od słuchaczy, zawierające opis spraw czy tematów, którymi powinien podjąć "Poradnik". Można je przesyłać na adres e-mailowy poradnik@tok.fm. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI

POZNAJ INNE AUDYCJE

DZISIAJ W PROGRAMIE

42 miliony - niemal tyle kont bankowych posiadają Polacy. A właściwie posiadali na koniec ubiegłego już roku. To najświeższe dostępne dane całościowe, a opublikował je niedawno Narodowy Bank Polski.
Liczba otwieranych rachunków przez klientów indywidualnych szybko rośnie, w ciągu pół roku przyrost wyniósł ponad półtora miliona.

W ocenie NBP to, że rachunków stale przybywa, to dobry znak dla rozwoju płatności bezgotówkowych. Posiadanie rachunku bankowego jest bowiem pierwszym i podstawowym krokiem dla późniejszych transakcji wykonywanych za pomocą kart płatniczych, czy np. aplikacji mobilnych. Na potwierdzenie tej tezy NBP podaje, że obok rosnącej liczby kont bankowych, rośnie także średnia liczba transakcji realizowanych przez klientów za pomocą jednego rachunku. Płatności bezgotówkowe upowszechniają się coraz szybciej. Sprzyja temu także rosnąca liczba miejsc, które przyjmują płatności kartą. Liczba kart płatniczych, jakie nosimy w portfelach, przekracza już 41 milionów sztuk.

  • 10:56 Ile masz kont bankowych? W sumie zwykłych RORów jest już ponad 42 miliony

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj wszystkich audycji Radia TOK FM kiedy chcesz i jak chcesz - na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej!!

Dostęp Premium

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA