REKLAMA

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Pora emisji:
Poniedziałek - Piątek, 13:55 - 14:00
Prowadzący:
Udostępnij:
Mówię o tym co najważniejsze - o naszym zdrowiu. Rozwiń »
Prostym zwykłym językiem: co robić by nie chorować i co gdy choroba się zdarzy.
Wśród chaosu informacji staram się porządkować, wyjaśniać i tłumaczyć. Nie jestem lekarzem, ale to lekarskie autorytety stoją za każdym odcinkiem Przewodnika...

Redakcja czeka na zgłoszenia od słuchaczy, zawierające opis spraw czy tematów, które powinien podjąć "Poradnik". Można je przesyłać na adres e-mailowy poradnik@tok.fm. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI

REKLAMA

POZNAJ INNE AUDYCJE

DZISIAJ W PROGRAMIE

Powiedziałam, że grypa i jej powikłania mogą doprowadzić do śmierci. Oficjalnie to nie są wysokie liczby - sto kilkadziesiąt osób rocznie, natomiast wiemy że w tym rejestrze są tylko Ci u których wykryto wirusa grypy, potwierdzono go w badaniach. Natomiast w wielu przypadkach kliniczne objawy choroby są tak typowe, że szukanie wirusa jest bez sensu i rozpoczynane jest leczenie.
W ubiegłym sezonie jesienno - zimowym na grypę i infekcje grypopodobne zachorowało około 4 milionów osób. Wiadomo to na podstawie zgłoszeń lekarzy rodzinnych i szpitali. Za ten sezon dane zaczynają dopiero spływać. Z tych 4 milinów 1 procent trafia do szpitala, osoba jest w tak ciężkim stanie, że wymaga hospitalizacji. Uwaga wśród osób trafiających do szpitala prawdopodobieństwo śmierci jest dziesięciokrotnie większe. Dzieje się tak ponieważ u tych osób rozwijają się nadkażenia bakteryjne, często płuc i one powodują ciężką niewydolność oddechową, która może prowadzić do śmierci.
A więc uwaga ! Ponieważ sezon zachorowań to najbliższe dwa miesiące jest sens by się jeszcze zaszczepić ! Jeśli ktoś nie miał epizodu grypowego do tej pory, to jutro, pojutrze powinien się zaszczepić. Wirus będzie krążył mniej więcej do Wielkanocy .

  • 13:55 Czy warto się jeszcze szczepić przeciwko grypie ?

DOSTĘP PREMIUM

Z Dostępem Premium TOK FM odsłuchasz każdy podcast! Nie czekaj, zacznij słuchać wygodniej z pakietem "Aplikacja i WWW".

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA