REKLAMA

Przewodnik Smogowy

Przewodnik Smogowy
Prowadzący:
Udostępnij:
Lada dzień się pojawi; gęsty, duszny, sino brązowy, trujący i śmierdzący. Rozwiń »

I znowu jak co roku umrze w Polsce z jego powodu ponad 40 tysięcy osób. Miasto wielkości Ciechanowa!

SMOG!

Skąd się bierze, jak sami go produkujemy, dlaczego zabija i skraca nasze życie?

I najważniejsze – Co robić by to zmienić?

Mówimy o tym od poniedziałku do piątku przed 7 rano, w naszym przewodniku ekologicznym tym razem nazwanym SMOGOWYM! Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI

REKLAMA

DZISIAJ W PROGRAMIE

30 lat temu w laboratoriach NASA przeprowadzone zostało bardzo interesujące badanie. Sprawdzano które rośliny domowe rośliny i w jakim stopniu pochłaniają zanieczyszczenia najczęściej występujące w naszym otoczeniu, a więc: dwutlenek węgla, formaldehydy, ksylen, toluen, benzen, amoniak, wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne. Pierwsze 3 miejsca w tym teście otrzymały odpowiednio chryzantema wielkokwiatowa, dracena odwrócona oraz skrzydłokwiat. W trakcie badań okazało się, że już nawet kilka roślin było w stanie zneutralizować nawet 70% zanieczyszczeń w pomieszczeniu, gdzie prowadzono badania. Na dalszych miejscach są:

Rapis wyniosły - jest to mała palma do uprawy doniczkowej, Gerbera Jamesona, Dracena wonna, Dypsis lutescens - zwana też Palmą Areka, Figowiec benjamina, Epipremnum złociste, Anturium Andrego, Liriope szafirkowata, Daktylowiec niski, Nefrolepis wyniosły, Nephrolepis obliterata - te dwie rośliny to paprocie, Zielistka Sternberga, Aglaonema.

  • 06:55 Rośliny, które oczyszczają powietrze

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA