REKLAMA

Magazyn Europejski

Magazyn Europejski
Pora emisji:
Poniedziałek: 14:40 - 15:00
Prowadzący:
Udostępnij:
Od blisko 15 lat jesteśmy z własnej woli w Unii Europejskiej. A jednak ciągle można usłyszeć: Unia nam narzuca, Bruksela zmusza nas, a ostatnio nawet „Bruksela idzie na wojnę z Polską”. Czemu – tak masowo popierając obecność Polski we Wspólnocie – ciągle tak wielu z nas postrzega Unię Europejską jako coś zewnętrznego, a nawet wrogiego? Przecież Unia to my! – choć pewnie trzeba dodać: to także my. Mamy w Parlamencie Europejskim – jak każde państwo członkowskie – swoich, wybranych w Polsce posłów. Mamy – jak każde państwo swojego komisarza. Mamy – jak każde państwo głos w Radzie Unii Europejskiej i na pełnych prawach nasz premier uczestniczy w posiedzeniach Rady Europejskiej, a jednak coraz mocniej przebija się w debacie publicznej, mediach teza o konfrontacji Polski z Unią. Rozwiń »

Magazyn Europejski w Radiu TOK FM będzie konsekwentnie audycją przypominającą, że Wspólnota, do której wstąpiliśmy dobrowolnie w 2004 roku to owszem, miejsce ścierania się interesów państw członkowskich, ale też organizacja, której podstawą działania jest konsensus. Ten jest możliwy do osiągnięcia przez dialog, współpracę, umiejętność zawierania doraźnych sojuszów, partnerskie traktowanie europejskich przyjaciół. O takim wpływie Maciej Zakrocki będzie rozmawiał ze swoimi gośćmi, czasem także spoza Polski. Otwierający Magazyn przegląd wydarzeń uświadomi nam jakie główne sprawy są obecnie tematem europejskiej debaty, jak idą rozmowy rozwodowe z Wielką Brytanią, jak ciężko rozmawia się o nowym budżecie Unii. W części zamykającej Magazyn Magda Paciorek udowodni, że Unia nie jest nudna, że „biurokraci” to nie zawsze sprawiedliwe określenie na dowcipnych, posiadających pasje i słabości unijnych urzędników, a unijna „agenda” nie zawsze dotyczy tak wyrafinowanych problemów, jak dopuszczalna liczba sęków w deskach przemysłowych.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji. Parlament Europejski nie uczestniczył w przygotowaniu materiałów; podane informacje nie są dla niego wiążące i nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za informacje i stanowiska wyrażone w ramach projektu, za które zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami odpowiedzialni są wyłącznie autorzy, osoby udzielające wywiadów, wydawcy lub nadawcy programu. Parlament Europejski nie może być również pociągany do odpowiedzialności za pośrednie lub bezpośrednie szkody mogące wynikać z realizacji projektu.
Więcej o wyborach do Parlamentu Europejskiego przeczytasz w tekstach, materiałach wideo, omówieniach sondaży i komentarzach na tokfm.pl. PRZEJDŹ >>>
Zwiń «
Unia Europejska

PODCASTY AUDYCJI

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj wszystkich audycji Radia TOK FM kiedy chcesz i jak chcesz - na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej!!

Dostęp Premium

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA