REKLAMA

Gościnnie w TOK FM: Śledztwo Pisma. Sezon 1

Gościnnie w TOK FM: Śledztwo Pisma. Sezon 1
Prowadzący:
Udostępnij:
Śledztwo Pisma to projekt, jakiego na polskim rynku jeszcze nie było. To pierwszy polski reporterski serial podcastowy, przygotowany w wyniku wielomiesięcznego śledztwa dziennikarskiego i nagrany w formie audio. Rozwiń »

Słuchacze znajdą w nim to, co w reportażu najważniejsze: rzetelność dziennikarską i weryfikację wszystkich informacji połączone z poruszającą opowieścią będącą pretekstem do opisania problemów, które są ważne dla wielu z nas. Śledztwo Pisma jest równocześnie fascynującym serialem z nieszablonowymi bohaterami i obfituje w zwroty akcji oraz zaskakujące odkrycia.

Słuchaj co piątek od 18 października 2019 r. na sledztwopisma.pl, na tokfm.pl oraz w kanałach Śledztwa Pisma na Google Podcast, iTunes, Spotify i YouTube.

Śledztwo Pisma, pierwszy polski reporterski serial podcastowy powstał dzięki wsparciu Sebastiana Kulczyka. Wyprodukowała je Fundacja Pismo, wydawca miesięcznika „Pismo/Magazyn Opinii”. Partnerem dystrybucyjnym projektu jest TOK FM, właściciel aplikacji z podcastami.

Śledztwo prowadzi Mirek Wlekły, jeden z najlepszych polskich reporterów prasowych i książkowych. Po tajemniczej wiadomości od informatorki dziennikarz wraca do bohaterów historii, którą opisał przed laty w reportażu dla Dużego Formatu. Okazuje się, że małżeństwo skazane za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad przybranymi dziećmi wciąż przebywa na wolności. Nikt nie wie, gdzie są. Do dzisiaj nie zostali prawomocnie skazani. Dlaczego Agata i Jan nie odpowiedzieli za własne czyny? Jak to się stało, że nikt nie dostrzegł zła w ich domu? A może ktoś ich chronił? I kim są ludzie, którzy sugerują, że na adoptowanych dzieciach lista ofiar się nie kończy?

Okazuje się, że znęcanie się nad dziećmi jest wierzchołkiem góry lodowej. Przemoc. Emocjonalne uzależnienie. Manipulacja. Oszustwo. Nieudolność wymiaru sprawiedliwości. A w tle nazwiska z pierwszych stron gazet.

W podcaście usłyszycie Mirka Wlekłego, który opowiada o swym śledztwie, oraz głosy jego rozmówców. Towarzyszy mu lektorka, Agata Turkot, która czyta wybrane fragmenty materiałów, akt i relacji.

Głosów pozostałych członków ekipy tworzącej Śledztwo nie usłyszycie w podcaście, ale każdy z nich miał swój wkład w powstanie tego projektu. Producentem Śledztwa Pisma jest Piotr Nesterowicz, prezes Fundacji Pismo i wydawca Pisma, a kierowniczką produkcji Barbara Sowa, która w Piśmie odpowiada za rozwój audio i kieruje wydaniami cyfrowymi miesięcznika.

Reżyserem serialu odpowiedzialnym za montaż i dźwięk jest Maciej Zych. Nagrań dokonano w studiu Osorno, należącym do Krzysztofa Czeczota.

Autorem muzyki do Śledztwa jest Wojciech „Wojtall” Wierzba. Ilustracje do wszystkich odcinków serialu stworzył Tomasz Majewski. Za projekt strony sledztwopisma.pl odpowiada Karol Tyczyński, dyrektor artystyczny miesięcznika Pismo. Magazyn opinii. Jej wykonaniem zajęła się agencja interaktywna eBEST.

Posłuchaj również rozmowy z Piotrem Nesterowiczem, który opowiadał Przemysławowi Iwańczykowi o idei Magazynu Pismo >>> Zwiń «

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz internetowe radio TOK+Muzyka teraz 40% taniej. Wybierz pakiet Standardowy i słuchaj gdziekolwiek jesteś

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA