REKLAMA

Gościnnie w TOK FM: Śledztwo Pisma. Sezon 2

Gościnnie w TOK FM: Śledztwo Pisma. Sezon 2
Prowadzący:
Udostępnij:
"Śledztwo Pisma" powraca z drugim sezonem. Tym razem reporterski serial podcastowy przenosi się na Dolny Śląsk, by rozwikłać zagadkę: jedno liceum, jeden rok i trzy zagadkowe śmierci. Rozwiń »

W kwietniu 2019 ginie Nicola. Miesiąc później Julia. A w grudniu Kamila. Nieszczęśliwe wypadki, czy może morderstwa? Co łączyło trzy nastolatki mieszkające w okolicach Jeleniej Góry? Czy to przypadek, że chodziły do tej samej szkoły, miały wspólnych przyjaciół i padły ofiarą podobnej przemocy?

Drugi sezon "Śledztwa Pisma" to jednak nie tylko historia kryminalna. To portret niezwykłych dziewczyn, które próbowały odnaleźć się w trudnych sytuacjach życiowych. A przede wszystkim opowieść o młodych ludziach z małych miejscowości, z miasteczek i wsi. O wyzwaniach, przed którymi stają: o braku perspektyw i wykluczeniu, o alkoholu i narkotykach, o przemocy fizycznej i seksualnej. I o instytucjach, które zostały powołane, by im pomagać, a które zawodzą. O kulejącym systemie edukacji, wsparcia socjalnego i opieki zdrowotnej, bezradnych wobec narastających przypadków depresji, problemów psychicznych i samobójstw wśród nastolatków.

Autorką drugiego sezonu "Śledztwa Pisma" jest Barbara Sowa, dziennikarka, szefowa projektów cyfrowych "Pisma. Magazynu Opinii", a także kierowniczka produkcji pierwszego sezonu podcastu. Producentem jest Piotr Nesterowicz, prezes Fundacji Pismo i wydawca "Pisma", a kierownikiem produkcji Mateusz Roesler, redaktor treści cyfrowych i audio miesięcznika.

Weryfikację faktów przeprowadził Marcin Czajkowski. Konsultacji merytorycznej dokonała Halszka Witkowska z Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego. Ilustracje do wszystkich odcinków stworzył Tomasz Majewski.

Reżyserem drugiego sezonu serialu odpowiedzialnym za montaż i dźwięk jest Maciej Zych. Realizacji dźwięku podjął się Wojciech Pątkiewicz. Nagrania rozmówców wstępnie opracował Stanisław Dec. Serial nagrano w studiu "Osorno", należącym do Krzysztofa Czeczota.

Autorem muzyki jest Wojciech "Wojtall" Wierzba, część materiałów pochodzi również z zasobów biblioteki AudioNetwork.

TOK FM jest partnerem dystrybucyjnym "Śledztwa Pisma". Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI

REKLAMA

POZNAJ INNE AUDYCJE

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz internetowe radio TOK+Muzyka teraz 40% taniej. Wybierz pakiet Standardowy i słuchaj gdziekolwiek jesteś

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA