REKLAMA

Urodziny Mickiewicza

Urodziny Mickiewicza
Udostępnij:
Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie od 2018 r. organizuje festiwal mickiewiczowski, który odbywa się przed Wigilią - dniem narodzin poety. Do obchodów tegorocznych "Urodzin Mickiewicza" i jednocześnie 200-lecia powstania "Ody do młodości" włączy się Radio TOK FM. W najbliższy weekend, 19 i 20 grudnia stacja przedstawi na swojej antenie utwory poety wraz z prozą Cypriana Kamila Norwida, którego 200. rocznica urodzin przypada w 2021 r. Rozwiń »

Urodziny Mickiewicza" organizowane przez Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie to coroczne święto poezji. Jego stałym punktem jest występ warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. W pierwszym roku festiwalu profesorowie i studenci Akademii przedstawiali "Sonety Krymskie", w drugim - wybór "Ballad i Romansów". W tym roku, oprócz kilku wierszy Mickiewicza, zaprezentują też poezję i prozę gościa specjalnego obchodów - Cypriana Kamila Norwida, który w 2021 roku skończyłby 200 lat.

Muzeum Literatury zaprosiło w tym roku do współpracy Radio TOK FM, które w sobotę i niedzielę, 19 i 20 grudnia po godzinie 20.00 zaprezentuje na swojej antenie specjalne materiały. Będą to dwa 50-minutowe czytania twórczości Mickiewicza i Norwida w wykonaniu rektora Akademii Teatralnej prof. Wojciecha Malajkata, opiekunki III roku prof. Olgi Sawickiej i czworga studentów: Magdaleny Kekenmeister, Kamili Najduk, Jakuba Pruskiego i Pawła Wierzbickiego.
Tegoroczne "Urodziny Mickiewicza" rozpocznie studenckie czytanie "Ody do młodości" - na siedem dni przed 200. rocznicą jej powstania. Studenci Akademii Teatralnej przygotowywali swoje interpretacje pod opieką artystyczną prof. Olgi Sawickiej. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Więcej niż na antenie! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj, słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA