REKLAMA

Burmistrzynie

Burmistrzynie
Udostępnij:
Anna Piekutowska w podcaście BURMISTRZYNIE opowiada, kim są kobiety, które stanęły na czele miast, czyniąc je bardziej inkluzywnymi, zielonymi i przyjaznymi dla mieszkańców i mieszkanek. Każdy odcinek poświęcony jest jednej bohaterce, jej drodze do polityki oraz sposobom zarządzania, załatwionym sprawom, priorytetom, ale też porażkom i ograniczeniom. Rozwiń »

Inspiracją do opowiedzenia tych historii była postać Zarify Ghafari, młodej afgańskiej burmistrzyni zmuszonej do wyjazdu z kraju przez talibów. To ona jest jedną z pięciu bohaterek podcastu BURMISTRZYNIE - obok Ady Colau (burmistrzyni Barcelony), Valerie Plante (burmistrzyni Montrealu), Claudii Sheinbaum (prezydentka Miasta Meksyk) i Anne Hidalgo (merka Paryża).

Ich droga do polityki wiodła głównie przez organizacje feministyczne i ruchy miejskie. To ma znaczenie. Bohaterki podcastu zmieniają swoje miasta na nowocześniejsze, zielone i bardziej równościowe. Nie bez znaczenia jest to, że wszystkie swobodnie nazywają się feministkami i realizują postulaty prokobiece, a także dbają o równość płciową w swoich gabinetach.

Podcast powstał w ramach konkursu dziennikarskiego "Chcemy pełnej demokracji!" ogłoszonego przez Fundację im. Heinricha Bölla w Warszawie ( w listopadzie 2021 r.). Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI

REKLAMA

POZNAJ INNE AUDYCJE

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz radio TOK+Muzyka bez reklam - teraz 40% taniej w zimowej promocji!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA