REKLAMA

Burmistrzynie

Burmistrzynie
Udostępnij:
Anna Piekutowska w podcaście „Burmistrzynie” opowiada, kim są kobiety, które stanęły na czele miast, czyniąc je bardziej inkluzywnymi, zielonymi i przyjaznymi dla mieszkańców i mieszkanek. Każdy odcinek poświęcony jest jednej bohaterce, jej drodze do polityki oraz sposobom zarządzania, załatwionym sprawom, priorytetom, ale też porażkom i ograniczeniom. Rozwiń »

Inspiracją do opowiedzenia tych historii była postać Zarify Ghafari, młodej afgańskiej burmistrzyni zmuszonej do wyjazdu z kraju przez talibów. To ona jest jedną z pięciu bohaterek podcastu „Burmistrzynie” – obok Ady Colau (burmistrzyni Barcelony), Valerie Plante (burmistrzyni Montrealu), Claudii Sheinbaum (prezydentka Miasta Meksyk) i Anne Hidalgo (merka Paryża).

Ich droga do polityki wiodła głównie przez organizacje feministyczne i ruchy miejskie. To ma znaczenie. Bohaterki podcastu zmieniają swoje miasta na nowocześniejsze, zielone i bardziej równościowe. Nie bez znaczenia jest to, że wszystkie swobodnie nazywają się feministkami i realizują postulaty prokobiece, a także dbają o równość płciową w swoich gabinetach.

Podcast powstał w ramach konkursu dziennikarskiego "Chcemy pełnej demokracji!" ogłoszonego przez Fundację im. Heinricha Bölla w Warszawie ( w listopadzie 2021 r.). Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI

  • 06.01.2022 21:00 Burmistrzynie
    27:13 TYLKO W INTERNECIE W studio: Aleksandra Lipczak
  • 15.12.2021 19:33 Burmistrzynie
    23:46 TYLKO W INTERNECIE W studio: Joanna Gierak-Onoszko
  • REKLAMA
  • 13.12.2021 19:50 Burmistrzynie
    27:13 TYLKO W INTERNECIE
REKLAMA

POZNAJ INNE AUDYCJE

DOSTĘP PREMIUM

Podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 40% zniżką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA