REKLAMA

Gościnnie w TOK FM: Strefa WolnoSłowa - Usłysz reaguj!

Gościnnie w TOK FM: Strefa WolnoSłowa - Usłysz reaguj!
Udostępnij:
Zaczyna się od słów, od małych gestów, złośliwości, zakazów, nakazów, wymagań. Często wydaje się, że niewiele możemy zrobić, a nasza reakcja to tyle, co nic w obliczu przemocy dziejącej się wszędzie i nieustannie - za zamkniętymi drzwiami, na ulicy, w przygranicznym lesie, w pracy, szkole, w zmianach prawa, w rozkazach czy rozporządzeniach. Zaczyna się powoli - przeszkadza nam, jak ktoś się zwraca do innej osoby, uwierają słowa, szturchnięcia, udawanie, że wszystko w porządku, niecierpliwi bezradność, brak reakcji otoczenia. Przeraża obojętność, przyzwalanie na przemoc w obliczu prawa, małe i wielkie manipulacje. I wtedy okazuje się, że tak jak przemoc jest wszechobecna, tak każdy/a ma w sobie - często nieznane dotąd - pokłady siły, żeby zareagować i zacząć działać w czyjejś obronie. Rozwiń »
W "Usłysz reaguj" przyglądamy się różnym rodzajom przemocy, rozmawiamy o tym, jak je zauważać, jak reagować, gdzie szukać wsparcia i pomocy.

Twórcy i twórczynie: Lizaveta Bibikava, Alicja Borkowska, Ray Dickaty, Marlena Dudzic, Mamadou Goo Ba, Kamil Hyszka, Mahina Isaeva, Magda Janiszewska, Marika Kamler, Bogumiła Karbowiak, Volha Kasenchuk, Olha Klochko, Volha Kolakoltsava, Olesya Malyugina, Dorota Markiewicz, Joanna Mueller, Mikołaj Poncyliusz, Ina Sazon, Viktor Trojan, Monika Trzeciak, Ada Tymińska, Magdalena Wojno, Łukasz Wójcicki, Alexey Vorsoba.

Podcast przygotowaliśmy i przygotowałyśmy w ramach projektu artystyczno-społecznego Strefy WolnoSłowej o tym samym tytule.
Więcej na: http://strefawolnoslowa.pl/co-robimy/uslysz-reaguj/

Projekt "Usłysz reaguj" finansowany jest ze środków programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI

REKLAMA

POZNAJ INNE AUDYCJE

DOSTĘP PREMIUM

Podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 40% zniżką! Dobrego słuchania w 2023!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA