REKLAMA

JadłoSpisek

JadłoSpisek
Udostępnij:
Otyłość to groźna choroba Rozwiń »

Nie chwalimy, ani nie promujemy otyłości. To jednostka chorobowa. Należy ją leczyć, ale rozumiejąc problem i znajdując jego przyczyny. Dane statystyczne są wszak porażające. Społeczeństwo odżywia się bardzo źle. Coraz więcej Polaków cierpi na nadwagę i otyłość.

Dostępność przetworzonego jedzenia przyczynia się m.in. do trudności w kontrolowaniu ilości spożywanego pokarmu. Dlatego na kwestię otyłości należy patrzeć wielopłaszczyznowo. Musimy zacząć brać pod uwagę również czynniki społeczne i psychologiczne. Otyłość jest również ceną, jaką płacimy za życie w stresie, z którym nie potrafimy sobie efektywnie radzić. Często wiąże się z trudnymi emocjami. Od dzieciństwa kojarzymy jedzenie z bliskością i miłością. Dlatego jedzenie staje się również lekarstwem na nasze dziecięce deficyty. Tyjemy, bo wciąż podjadamy i przegryzamy. Jesteśmy najedzeni, a jednak wciąż głodni. Głównie miłości, uwagi i akceptacji.

Cykl podcastów wspierany przez SCIENCE+ Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI

REKLAMA

POZNAJ INNE AUDYCJE

DOSTĘP PREMIUM

Więcej niż na antenie! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj i słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA