REKLAMA

Pod dyktando

Pod dyktando
Udostępnij:
Serial radiowy "Pod dyktando" to opowieść o polskiej nauce, która coraz bardziej staje się nauką w służbie władzy. Władza chce dyktować warunki, na jakich można w Polsce prowadzić badania naukowe. Chce decydować, jakie badania są właściwe a jakie nie. Zresztą, pierwsze próby cenzurowania badań już były i m.in. o tym opowiadamy w naszym serialu. Rozwiń »

By mieć na to większy wpływ, władza chce przejąć Narodowe Centrum Nauki, czyli niezależną instytucję przyznającą naukowcom granty. Co to może oznaczać? Naukowcy mówią wprost: exodus najlepszych.

Nasz serial to też opowieść o uczelniach, na które brutalnie wkroczyła polityka i o tym, dlaczego drużyny Łada Biłgoraj nie da się porównać z FC Barceloną, nawet przy największych wysiłkach.

Zaprasza Anna Gmiterek-Zabłocka.

Pierwsze dwa odcinki serialu "Pod dyktando" - w piątek, 29 września 2023 roku po godz. 21.00 na antenie Radia TOK FM. Serial będzie dostępny również w podcastach TOK FM. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Black Weeks w TOK FM Premium to 60% zniżki na wszystkie pakiety. Podcasty i Radio TOK FM bez reklam w najniższej cenie w roku! Poznaj nowy pakiet "RAZEM" dla 3 osób.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA