REKLAMA

Kultura Osobista

Pora emisji:
Poniedziałek - Piątek, 19:00 - 19:40
E-mail:
Udostępnij:
Subiektywny przegląd tego, co jest najbardziej interesujące w kulturze. Film, teatr, muzyka, literatura... ale też tematy, które są na styku socjologi, kultury, a nawet polityki. Do studia zapraszam twórców, animatorów i ekspertów. Rozmawiamy, spieramy się, emocjonujemy, ale wszystko robimy z wielką kulturą.

PODCASTY AUDYCJI

POZNAJ INNE AUDYCJE

DZISIAJ W PROGRAMIE

Gośćmi Marty Perchuć- Burzyńskiej są dziś twórcy spektaklu "Mein Kampf" w Teatrze Powszechnym, reżyser Jakub Skrzywanek i dramaturg Grzegorz Niziołek.

Jakub Skrzywanek, reżyser:"Faszyzm się odradza, mimo, że staraliśmy się chronić społeczeństwo przed książką "Mein Kampf"

Grzegorz Niziołek, dramaturg: "Złudne jest przekonanie, że to jest psychopata, który porwał za sobą sfanatyzowane masy, to była bardzo długa droga do władzy politycznej. Hitler osiągnął władzę bo wsłuchiwał się w społeczeństwo, przebywał wśród elit i na nizinach społecznych"

Grzegorz Niziołek, dramaturg: "Demony już dawno zostały obudzone w naszym kraju. Wśród młodzieży wzrasta stopień antysemityzmu."

  • 19:00 Jakub Skrzywanek: "Nasz cel jest jasny, "Mein Kampf" inauguruje rok antyfaszystowski"
  • 19:20 Grzegorz Niziołek: "Nie chcemy przecież głosić poglądów Hitlera, ani być jego tubą"

DOSTĘP PREMIUM

Uwaga, wiosenna promocja! Im dłuższy okres Dostępu Premium wybierzesz, tym większy rabat dostaniesz! 1 miesiąc 10%, 3 miesiące 20%, a 12 miesięcy aż 40% taniej!

KUP TERAZ - 40%

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!