Folwark

Folwark - radiowy serial dokumentalny o władzy, polityce i lokalnych układach

Kilkadziesiąt osób w krótkim czasie rezygnuje z pracy w Urzędzie Miasta. Nie wytrzymali. Część jest zmuszona korzystać z pomocy psychologa i psychiatry. Twierdzą, że padli ofiarami tyrani, nękania i mobbingu. Za wszystko, ich zdaniem, odpowiada jeden człowiek: burmistrz. Mieszkańcy proszą o pomoc dziennikarza, bo nie wierzą w instytucje, sądy i prokuraturę. Szybko okazuje się, że burmistrz i Kalisz Pomorski mają jeszcze wiele tajemnic do odkrycia.
Pokaż więcej >
Wszystko, o czym opowiada serial "Folwark", dzieje się naprawdę. Tu i teraz. W Polsce. W Kaliszu Pomorskim, małym miasteczku na Pomorzu Zachodnim. Dziennikarz TOK FM Michał Janczura jedzie tam zaalarmowany przez byłych i obecnych pracowników miejskiego ratusza. Przez ponad pół roku zbiera materiały i rozmawia z ludźmi. Przez ten czas odkrywa, jak funkcjonuje ta mała społeczność.

"Folwark" to opowieść nie tylko o Kaliszu Pomorskim, ale o życiu i zależnościach w małym miasteczku. Okazuje się, że tam, gdzie nie ma mediów i żadnej kontroli, władza może więcej.
15.02.2022 12:00 38:19
22.02.2022 12:00 29:21
08.03.2022 12:00 38:51
15.03.2022 12:00 43:08
"Folwark" to serial podcastowy opowiadający o życiu w małej miejscowości i władzy poza kontrolą. Autor podcastu Michał Janczura ma na swoim koncie radiowy serial dokumentalny "Piecza", nominowany do najważniejszych dziennikarskich nagród, a także wiele innych reportaży i publikacji. TOK FM to najlepsze podcasty po polsku – do słuchania, gdzie chcesz i kiedy chcesz.

*Oferta kierowana jest do nowych Użytkowników tokfm.pl. Cena za pierwszy kwartał wynosi 5 zł, cena za każdy kolejny kwartał to 35 zł.