W TOK FM O GOSPODARCE

POSŁUCHAJ O GOSPODARCE

CZYTAJ O GOSPODARCE

 • Inflację już znamy, a co ze stopami procentowymi? "Nie ma przestrzeni"

  30-11-2023 17:28

  Według prof. Przemysława Litwiniuka, stopy procentowe powinny zostać bez zmian co najmniej do marca przyszłego roku. - Główny argument za takim podejściem to utrzymująca się w Polsce wysoka inflacja - tłumaczył w TOK FM jeden z członków Rady Polityki Pieniężnej. Według wstępnych szacunków GUS inflacja w listopadzie wyniosła 6,5 procent.

 • Inflacja w Polsce. Znamy najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego

  30-11-2023 10:02

  Poznaliśmy najnowsze dane dotyczące inflacji w Polsce. "Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie 2023 r. wzrosły rok do roku o 6,5 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosły o 0,7 proc." - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • Chętniej robimy zakupy. Inflacja nam niestraszna? Konsekwencje mogą być bolesne

  29-11-2023 20:58

  Zaczynamy odmrażać nasze wydatki i coraz chętniej wydajemy, przynajmniej statystycznie, bo sprzedaż detaliczna za październik była najlepsza w tym roku. W tej beczce miodu jest łyżka dziegciu, bo sprzedaż napompowały "cuda przy pompie", jakie na stacjach paliw widzieliśmy, w czasie okołowyborczej promocji Orlenu. Jak podchodzimy do świątecznych zakupów i czy rosnące wydatki wpłyną na inflację?

 • Oni też przegrywają z katastrofą klimatyczną. Jaka przyszłość czeka koncerty?

  28-11-2023 19:24

  Koncert megagwiazdy światowej muzyki przy odczuwalnej temperaturze sięgającej 60 stopni? Albo w strugach ulewnego deszczu, lejącego godzinami? Tak to teraz wygląda w Ameryce Południowej, tak to wyglądało latem na półkuli północnej. Największa w historii trasa koncertowa (znanej już z naszych opowieści Taylor Swift) musi mierzyć się z efektami katastrofy klimatycznej, jednocześnie sama się do niej dokładając. Bo przemysł tej rozrywki, to gigantyczna fabryka gazów cieplarnianych. Choć są też dobre przykłady: brytyjski zespół, który do zasilania sceny wykorzystuje... rowerowe dynamo oraz specjalne maty taneczne: skacząc po nich, publiczność sama wytwarza potrzebny prąd.

 • Zmiany w niedzielach handlowych. Co z Wigilią? Ważne decyzje w Sejmie

  27-11-2023 20:58

  Sejmowa komisja gospodarki i rozwoju przyjęła projekt ustawy autorstwa Polski 2050 ws. handlu w tegoroczną w Wigilię, która przypada w niedzielę. Zamiast w Wigilię, sklepy miały by być otwarte w dwie poprzedzające niedziele, czyli 10 i 17 grudnia br. w pełnym zakresie godzin.

 • Silny jak polski złoty, mocny jak giełda. Padają rekordy za rekordami

  26-11-2023 14:04

  Polski złoty w ostatnich tygodniach nie ogląda się za siebie i wspina się coraz wyżej. Podobnie zresztą jak warszawska giełda, która pobiła ostatnio historyczny rekord. Z czego wynika ten optymizm i dlaczego tak bardzo powinniśmy się interesować kursem złotego?

DOSTĘP PREMIUM

Black Weeks w TOK FM Premium to 60% zniżki na wszystkie pakiety. Podcasty i Radio TOK FM bez reklam w najniższej cenie w roku! Poznaj nowy pakiet "RAZEM" dla 3 osób.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY