W TOK FM O KSIĄŻKACH

POSŁUCHAJ O KSIĄŻKACH

FRAGMENTY KSIĄŻEK

 • "Był dwór, nie ma dworu". Książka o jednym z najsłabiej zbadanych wydarzeń w powojennej historii Polski [FRAGMENT]

  01-11-2021 08:00

  Reforma rolna, czyli wywłaszczenie wielkich właścicieli ziemskich i przekazanie części ziemi chłopom, przeprowadzona latach 1944-1945 to jedno z najsłabiej zbadanych wydarzeń w powojennej historii Polski. Nowe światło na te wydarzenia rzuca książka Anny Wylegały "Był dwór, nie ma dworu", której fragment publikujemy.

 • Czy dziadek wyszedł z szafy? Książka "Wszystkie kolory świata" już dostępna! [FRAGMENT]

  16-02-2021 06:00

  "Wszystkie kolory świata" to książka niezwykła. Wzięła się z odruchu solidarności z dzieciakami, które znają smak szykan i wykluczenia z powodu swojej inności. Inności, która może być darem, bogactwem, ale i ciężkim brzemieniem. 43 pisarzy i ilustratorów stworzyło 20 wyjątkowych utworów, które odwołując się do empatii, przynoszą nadzieję na lepszy i otwarty na różnorodność świat. Publikujemy fragment książki.

 • "Co robić przed końcem świata". Tomasz Stawiszyński i ćwiczenia z rozumienia współczesności [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  23-01-2021 08:56

  Nieustannie jesteśmy świadkami kolejnych kryzysów, a perspektywa takiej czy innej apokalipsy (...) wydaje się więcej niż prawdopodobna. Media społecznościowe i internet, zamiast sprzyjać budowie globalnej wspólnoty, wzmacniają tylko nasze naturalne tendencje do zamykania się w niewielkich totemicznych plemionach bańkach. Ta książka bierze się z przekonania, że właśnie w takim świecie (...) dystans, niespieszna analiza unikająca łatwych utożsamień i zbiorowych odruchów są potrzebne co najmniej tak samo jak maseczki w czasie pandemii - mówi o swojej książce "Co robić przed końcem świata" Tomasz Stawiszyński. Publikujemy jej fragment.

 • "Człowiek męczy się sam, a do lekarza trafia, gdy jego życie to ruina". Dlaczego boimy się psychiatry?

  06-01-2021 16:05

  "Psychiatria sobie nagrabiła" - mówi w rozmowie z Zuzanną Piechowicz Ewa Pągowska. I przyznaje, że chyba żadna inna dziedzina medycyny nie ma na koncie tylu błędnych diagnoz. Autorka książki "Psychiatrzy. Sekrety polskich gabinetów", której fragment publikujemy, tłumaczy, jak mówienie o psychiatrii wpływa na to, że osoby w kryzysie decydują się - bądź nie - podjąć leczenie.

KSIĄŻKA NA GŁOS

 • Elizabeth Revol, "Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat"

  27-01-2020 16:44

  "Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat" jest osobistym, emocjonalnym zapisem dramatu Elisabeth Revol, ocalałej dzięki brawurowej akcji ratowniczej prowadzonej przez himalaistów, którzy w tym czasie uczestniczyli w Zimowej Narodowej Wyprawie na K2 - Adama Bieleckiego, Jarosława Botora, Denisa Urubkę i Piotra Tomalę.

POCZYTAJ O KSIĄŻKACH

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj wszystkich audycji Radia TOK FM kiedy chcesz i jak chcesz - na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej!

Kup Dostęp Premium

SERWIS INFORMACYJNY

Tematy