REKLAMA

Strefy Czystego Transportu - propozycje Ministerstwa Klimatu

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2020-12-30 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:31 min.
Udostępnij:

Wczoraj powiedziałam Państwu, że w ramach konsultacji społecznych dotyczących tzw Stref Czystego Transportu miasta skupione w Unii Metropolii Polskich oraz Polski Alarm Smogowy krytykują rozwiązania proponowane przez Ministerstwo Klimatu. Rozwiń »

Błędna jest według nich zasada, w myśl której możliwość wjazdu do SCT zależna jest od wieku pojazdu, a nie od ilości zanieczyszczeń jakie on emituje.

Także poprawki wymaga zapis dotyczący pojazdów należących do mieszkańców Strefy. W tej chwili Ministerstwo proponuje, by samochody te wyjęto spod wymagań dotyczących emisyjności.

Krytykujący uważają, że jeżeli się tak stanie, nie uzyska się o efektu który chodzi, czyli poprawy powietrza nawet po wprowadzeniu Stref na dużych obszarach miasta.

Nadzwyczaj kłopotliwe jest ponadto dokonanie oceny, kogo należy kwalifikować do grupy mieszkańców.

A patrząc się szerzej to - mówią Polski Alarm Smogowy oraz samorządowcy - lista wyjątków oraz zasad określających kto może wjechać do Strefy Czystego Transportu bez spełniania wymogów emisyjnych jest tak długa i skomplikowana, że przepisy będą niemożliwe do wyegzekwowania. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik smogowy dzień dobry Ewa Podolska, czyli powiedziałam państwu, że w ramach konsultacji społecznych dotyczących tzw. stref czystego transportu miasta skupione Unii metropolii polskich oraz Polski alarm smogowy krytykują rozwiązania proponowane przez ministerstwo klimatu błędne jest wg nich zasada myśl, której możliwość wjazdu do strefy zależne jest od wieku pojazdu, a nie od ilości zanieczyszczeń, jakie one emitują także poprawki wymaga zapis dotyczący pojazdów Rozwiń » należących do mieszkańców strefy w tej chwili ministerstwo proponuje by samochody te wyjęte spod wymagań dotyczących emisyjności krytykujący sądzę, że jeżeli tak się stanie nie uzyska się efektu, który chodzi, czyli poprawy powietrza nawet po wprowadzeniu stref na dużych obszarach miast nadzwyczaj kłopotliwe jest ponadto dokonanie oceny kogo należy kwalifikować do grupy mieszkańców, a patrząc szerzej mówiąc Polski, ale smogowe samorządowcy lista wyjątków oraz zasad określających, kto może wjechać do strefy czystego transportu bez spełniania wymogów emisyjnych jest tak długa skomplikowana, że przepisy będą niemożliwe do egzekwowania przewodnik smogowy od poniedziałku do piątku przed siódmą rano zapraszam także do słuchania naszych informacji o stanie powietrza codziennie po smyki szesnastej Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK SMOGOWY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA