REKLAMA

Uwaga! Suche powietrze

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2021-01-04 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:10 min.
Udostępnij:

Zima,więc ogrzewamy nasze mieszkania. Nieważne skąd czerpiemy ciepło: z kaloryfera, piecyka gazowego czy kominka, powietrze staje się bardziej suche. W okresie grzewczym wilgotność powietrza w mieszkaniach waha się w granicach 30%. To stanowczo za mało.  Prawidłowa wilgotność powietrza jakim oddychamy, powinna mieścić się miedzy 40-60%. Rozwiń »
Suche powietrze zwiększa ryzyko „złapania” różnego rodzaju infekcji, ponieważ odpowiada za spadek naszej odporności. Wysusza ono błonę śluzową górnych dróg oddechowych. Wysuszona śluzówka nosa, która normalnie stanowi biologiczną barierę ochronną teraz pozwala przedostać się bakteriom i wirusom do wnętrza organizmu.
A to ułatwia rozwój chorób układu oddechowego – podrażnia drogi oddechowe, zaburza proces samooczyszczania się tchawicy, utrudnia pobieranie tlenu przez organizm, tym samym niekorzystnie oddziałując na wymianę gazową.

Korzystałam z:

https://salve.pl/aktualnosci/nawilzanie-powietrza-skuteczna-forma-profilaktyki-zdrowia/#:~:text=Suche%2C%20ciep%C5%82e%20powietrze%20wysusza%20b%C5%82on%C4%99,na%20cz%C4%99stsze%20infekcje%20i%20podra%C5%BCnienia.
https://synapo.pl/jak-suche-powietrze-wplywa-na-ludzki-organizm/ Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA