REKLAMA

Facebook zmienia politykę prywatności Whatsapp. Który komunikator zbiera najmniej danych?

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2021-01-11 17:50
Prowadzący:
Czas trwania:
02:16 min.
Udostępnij:

Facebook ogłosił nową politykę prywatności Whastapp. Zapewne u wielu z Państwa, po uruchomieniu aplikacji, zobaczyło ekran z informacją o nadchodzących zmianach. Jest tam informacja m.in. o sposobie w jaki firmy mogą używać Facebooka do przechowywania czatów Whastapp i zarządzania nimi. Szczegóły znajdują się w nowym regulaminie, który zacznie obowiązywać 8 lutego 2021 roku. Jeśli go Państwo nie zaakceptują, trzeba będzie skasować konto. Rozwiń »

Internet huczy o alternatywnych komunikatorach, zwłaszcza tych ceniących prywatność. Który wykorzystuje najmniej danych?

Zestawienie znajdą Państwo na stronie https://gadgets.ndtv.com/apps/news/whatsapp-facebook-messenger-telegram-signal-imessage-user-data-collect-privacy-labels-apple-app-store-2349216 Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik technologiczny TOK FM Kamil Wróblewski zapraszam Facebook to nie tylko największy serwis społecznościowy na świecie, ale również komunikator Messenger serwis instagram czy komunikator whatsapp i dziś parę słów owoc Sapie dla przypomnienia powstał on w 2009 roku, a 5 lat później jego akcje kupiła firma Marka Zuckerberga za 19 miliardów dolarów whatsapp uchodził za komunikator, który ceni szczególnie prywatność swoich użytkowników i nie chodzi tylko o Rozwiń » szyfrowanie połączeń niestety idą zmiany, bo Facebook ogłosił nową politykę prywatności whatsapp oczywiście połączenia wciąż będą szyfrowane zapewne wielu państwa po uruchomieniu aplikacji zobaczyło ekran z informacją o nadchodzących zmianach jest tam informacja m.in. o sposobie w jaki firmy mogą używać Facebooka do przechowywania czatów whatsapp i zarządzania nimi szczegóły znajdą państwo w nowym regulaminie, który zacznie obowiązywać 8lutego 2021 roku jeśli go państwo nie zaakceptują trzeba będzie skasować konto internet huczy o alternatywnych komunikatora, zwłaszcza tych ceniących prywatność, który wykorzystuje najmniej danych na prowadzenie wysuwają się 2 telegram i Signal tym najmniej przetwarzający nasze dane jest Signal jedyną informacją, jaką pozyskuje od nas ten komunikator jest nasz numer telefonu nie bez powodu Signal stał się komunikatorem nr 1 w AppStore Google play, czyli sklepach z aplikacjami na urządzenie apu oraz z Androidem z państwa, którzy korzystają z iPhonów lub iPadów znajdą się wersją systemu czyli, a już z 14, a także ci, którzy mają maki systemem macOS x mogą łatwo sprawdzić, z których naszych danych może korzystać jakaś aplikacja oczywiście jeśli pobiera ją AppStore wystarczy wejść na jej stronę w AppStore i przewinąć do sekcji prywatność w aplikacji, a link do zestawienia komunikatorów i danych, do których mogą mieć dostęp znajdą państwo w opisie dzisiejszego podcastu zaprasza na tokfm PL oraz do naszej aplikacji mobilnej Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej! Dostęp do nagradzanych podcastów, wszystkich audycji z anteny oraz Radio TOK FM bez reklam w świątecznej zniżce.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA