REKLAMA

Smog zmniejsza iloraz inteligencji

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2021-01-14 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:29 min.
Udostępnij:

Wczoraj i przedwczoraj była mowa o tym jakie są skutki oddychania przez przyszła matkę zanieczyszczonym powietrzem. Badania takie przeprowadzono w Krakowie i wykazały niezbicie Rozwiń »
że smog negatywnie wpływa na rozwój płodu i jego przyszłe życie i zdrowie.
Konkrety w ostatnich przewodnikach smogowych, a dziś tylko chcę dodać , że dzieci narażone na wyższe stężenia pyłu w okresie prenatalnym posiadają IQ niższe o blisko cztery punkty w porównaniu z dziećmi matek mniej narażonych na wdychanie smogu w okresie ciąży. Podobne wyniki dały badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku – dzieci narażone na kontakt ze smogiem w życiu płodowym w wieku pięciu lat miały ogólny wskaźnik inteligencji niższy średnio o 4,3 punkty.
Wniosek jest jeden - kobiety spodziewające się dziecka bez wątpienia powinny jak najlepiej chronić się przed smogiem i szkodliwym działaniem zanieczyszczeń powietrza. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik smogowy dzień dobry Ewa Podolska wczoraj przedwczoraj była mowa o tym jakie są skutki oddychania przez przyszłą matkę zanieczyszczonym powietrzu badania takie przeprowadzono w Krakowie wykazały one niezbicie, że smog negatywnie wpływa na rozwój płodu jego przyszłe życie zdrowe konkrety ostatnich przewodnika smogowych, a dziś tylko chce dodać, że dzieci narażone na wyższe stężenie pyłu w okresie prenatalnym posiadają iloraz inteligencji niż blisko 4 punkty w Rozwiń » porównaniu z dziećmi matek mniej narażonych na wdychanie smogu w okresie ciąży podobne wyniki dały badania przeprowadzone przez naukowców Uniwersytetu Columbia w nowym Jorku dzieci narażone na kontakt ze smogiem w życiu płodowym w wieku 5 lat miał ogólny wskaźnik inteligencji niższy średnio 4,3 punkta wniosek jest 1 kobiety spodziewające się dziecka bez wątpienia powinny jak najlepiej chronić przed smogiem i szkodliwym działaniem zanieczyszczeń powietrze przewodnik smogowy od poniedziałku do piątku przed siódmą rano zapraszamy także do słuchania naszych informacji o stanie powietrza codziennie po ósmej i 16 przewodnik smogowy Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK SMOGOWY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA