REKLAMA

Do sieci wyciekł nowy Windows. Zapowiadają się duże zmiany

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2021-01-15 17:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:45 min.
Udostępnij:

System Windows mogą czekać spore zmiany. Do sieci wyciekła jego nowa odsłona, pod nazwą Windows 10X. Nie będziemy się dziś zastanawiać czy to przypadkowy bądź kontrolowany przeciek. Skupimy się na tym, co się może zmienić. Może, bo zaznaczmy, że jest to najprawdopodobniej wersja wczesna, nieoficjalna, nad którą będzie się jeszcze zapewne pracowało. Rozwiń »

Przede wszystkim widać, że Microsoft postawił na prostotę. Zdaniem Paula Thurotta, który bawił się już Windows 10X, jego twórcy musieli sporo czerpać z Chrome OS, czyli systemu operacyjnego tworzonego przez firmę Google. Stawia przede wszystkim na pracę w Internecie, a aplikacje możliwe są do pobrania wyłącznie z Microsoft Store czyli oficjalnego sklepu jak apple'owski AppStore w przypadku Maków, iPhone'ów i iPadów lub Google Play dla urządzeń z Androidem.

Oglądając wideo test można również przypuszczać, że programy w Windows 10X uruchamiają się wyłącznie w pełnoekranowym trybie, podobnie jak legendarne Menu Start. Dolny pasek również jest ograniczony do niezbędnego minimum, a ikonki pokazują się w środku, a nie jak dotąd po lewej stronie. Przypominam jednak, że wciąż mówimy o wczesnej wersji systemu Windows 10X, w której jeszcze sporo może się zmienić.

Link do artykułu i wideo testu znajdą Państwo na stronie https://www.thurrott.com/windows/windows-10/246170/quick-hands-on-with-windows-10x-for-single-screens

W przyszłym tygodniu w Przewodniku Technologicznym będzie sporo o grze Cyberpunk 2077. Zaprasza Martyna Osiecka. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik technologiczny TOK FM Kamil Wróblewski zapraszam systemu Windows mogą czekać spore zmiany do sieci wyciekło jego nowa odsłona pod nazwą pójdą 10 x nie będziemy się dziś zastanawiać czy to przypadkowy bądź kontrolowany przeciek skupimy się na tym co może się zmienić może, bo zaznaczmy, że jest to najprawdopodobniej wczesna wersja nieoficjalna, nad którą będzie się jeszcze zapewne pracowało przede wszystkim widać, że Microsoft postawił na prostotę zdaniem Rozwiń » Polacy Rotha, który bawił się już do 10 x Igo twórcy musieli sporo czerpać Skrą US, czyli systemu Operacyjnego tworzonego przez firmę długu stawia przede wszystkim na prace w internecie aplikacje możliwe są do pobrania wyłącznie z Microsoft tor, czyli takiego oficjalnego sklepu jak pruski AppStore w przypadku Maków iPhonów iPadów lub Google play dla urządzeń z Androidem oglądając wideo test można również przypuszczać, że programy windą 10 x uruchamiają się wyłącznie pełno ekranowym trybie podobnie jak legendarne mini start dolny pasek również jest ograniczony do niezbędnego minimum, a ikonki pokazują się w środku ani jak dotąd po lewej stronie przypominam jednak, że wciąż mówimy o wczesnej wersji systemu Windows 10 x, w której jeszcze sporo się może zmienić link do artykułu wideo testu znajdą państwo w opisie dzisiejszego podcastu tokfm PL w przyszłym tygodniu w przewodniku technologicznym będzie sporo ogrze cyberpunkiem 2077 zaprasza Martyna Osiecka do usłyszenia Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Wszystkie audycje, kiedy chcesz! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj, słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA