REKLAMA

Smog a świadomość Polaków

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2021-01-18 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:30 min.
Udostępnij:

Na ile zdajemy sobie sprawę z zagrożeń wynikających z oddychania zanieczyszczonym powietrzem i na ile jesteśmy skłonni zmodyfikować własne zachowanie. Rozwiń »

Gdy pytamy o to Polaków okazuje się, że spostrzegają oni smog jako największy problem środowiska naturalnego.

Jeśli idzie o deklaracje to 65 proc. Polaków jest skłonnych zastąpić własny samochód bardziej ekologicznym, np. elektrycznym, w celu ograniczenia zanieczyszczenia powietrza w swoim mieście.

Jednocześnie ponad połowa osób korzystających z węgla do produkcji ciepła deklaruje chęć zmiany swojego pieca na bardziej ekologiczne źródło energii.

Optymistycznym jest to : że O w 2020 r. znacznie wzrósł odsetek domostw, gdzie głównym rodzajem ogrzewania jest gaz (28 proc. wobec 16 proc. w 2018 r.), a coraz mniejszy udział ma węgiel (14 proc., co oznacza spadek o 21 pkt proc. w porównaniu z 2018 r.) Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik smogowy dzień dobry Ewa Podolska nagle zdajemy sobie sprawy zagrożeń wynikających z oddychania zanieczyszczonym powietrzem na ile jesteśmy skłoni zmodyfikować swoje zachowania, gdy pytamy o to Polaków okazuje się ze smok spostrzegają jako największy problem środowiska naturalnego jeśli idzie o deklaracje to 65% Polaków skłonnych zastąpić własny samochód bardziej ekologicznym np. elektrycznym w celu ograniczenia zanieczyszczenia powietrza w swoim mieście Rozwiń » jednocześnie ponad połowa osób korzystających z węgla do produkcji ciepła deklaruje chęć zmiany swojego pieca na bardziej ekologiczne źródła energii w optymistycznym jest to, że w 2020 roku znacznie wzrósł odsetek domów, gdzie głównym rodzajem ogrzewanie gaz 28% wobec 162018 roku, a coraz mniejszy udział ma węgiel 14% co oznacza spadek od 21 punktów procentowych w porównaniu z 2018 rokiem przewodnik smogowy codziennie od poniedziałku do piątku przed siódmą rano zapraszamy także do słuchania naszych informacji o stanie powietrza codziennie po ósmej dzięki szesnastej przewodnik smogowy Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK SMOGOWY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA