REKLAMA

Grypa a Covid -19 - różnice w objawach

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2021-01-19 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
02:08 min.
Udostępnij:

Dzisiaj o tym jak odróżnić objawy grypy od objawów COVID -19. Rozwiń »
Dla obu tych chorób typowa jest gorączka, złe samopoczucie i ogólne osłabienie organizmu
Ale: w wypadku grypy gorączka zazwyczaj jest powyżej 38 stopni.
W przypadku COVID-19 gorączka raczej tej temperatury nie przekracza. Często towarzyszą jej dreszcze.
Kaszel.
Tu i tu podobny. Suchy i męczący.
Katar.
U chorych na grypę katar pojawia się czasami, jednak nie jest podstawowym objawem zakażenia. U pacjentów z COVID-19 katar objawia się rzadko.
Jeśli idzie o ból głowy; w przypadku zakażenia grypą ból głowy występuje bardzo często. U chorych zarażonych SARS-CoV-2 ból głowy pojawia się czasami.
Typowym objawem grypy jest ból mięśni. Rzadko występuje przy covidzie
Ból gardła częsty przy grypie, przy Covidzie - 19 rzadki
Cechą charakterystyczną Covidu-u są duszności i płytki oddech.
U pacjentów z grypą duszności nie występują a płytki oddech jest rzadkim objawem grypy.
Utrata smaku i węchu.
To jeden z objawów typowych dla zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Często występuje on nawet u osób, które w lekki sposób przechodzą chorobę.
U chorych na COVID-19 czasami u pacjentów występuje wysypka. W przypadku grypy zmiany skórne nie występują.
Obie te choroby różnią się prędkością narastania objawów. Grypa dosłownie powala. Jej początek jest nagły i gwałtowny.
COVID -19 rozwija się dłużej, a początek choroby jest stopniowy. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska dzisiaj o tym jak odróżnić objawy grypy od objawów covid-19 dla obu tych chorób typować gorączka złe samopoczucie i ogólne osłabienie organizmu, ale w wypadku grypy gorączka zazwyczaj powyżej 38 stop przypadków covid 19 gorączka raczej tej temperatury nie przekracza natomiast często towarzyszą mi wreszcie kaszy, który tu podobne suchy męczący kata u chorych na grypę katar pojawia się czasami jednak nie jest podstawowym Rozwiń » objawem zakażenia u pacjentów z covid 19 katar objawia się rzadko jeśli idzie o ból głowy w przypadku zakażenia grypą występuje bardzo często u chorych zarażonych sars-cov 2 ból głowy pojawia się czasami typowym objawem grypy jest ból mięśni ten za rzadko występuje przedstawiciel ból gardła częsty przy grypie szybko widzieć 19 Żan cechą charakterystyczną covidu są duszności i płytki oddech u pacjentów z grypą duszności występują, a płytkiej wody jest rzadkim objawem grypy utrata smaku i we co jeden z objawów typowych dla zakażenia koronawirusem sars-cov 2 często występuje on nawet uosób, które lekki sposób przechodzą chorobę u chorych na covid 19 czasami pacjent występuje wysypka w przypadku grypy zmiany skórne nie występują o kobiety choroby, podsumowując różnią się prędkością narastanie objawów grypa dosłownie powala i początek jest nagły i gwałtowne jako 19 rozwija się dłużej i początek choroby jest stopniowe przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam, oraz sprawdź jak działa nowe internetowe radio TOK+Muzyka. Wybierz pakiet Standardowy i słuchaj wygodniej w aplikacji!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA