REKLAMA

W górach gorsze powietrze niż w miastach

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2021-01-21 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:45 min.
Udostępnij:

Nie dane nam było w ostatni mroźny weekend pojechać na narty. Ale może to i dobrze zważywszy na to czym byśmy oddychali. Rozwiń »

Wczoraj mówiłam Państwu, że w poniedziałek Wrocław znalazł się na szczycie rankingu najbardziej zanieczyszczonych 90 miast na świecie.

Ale tak naprawdę to powietrze we Wrocławiu było zdrowe zwżywszy jak wyglądał poziom smogu w miejscowościach Podhala i Beskidów.

Sytuacja była tam o wiele gorsza niże we Wrocławiu

Najwyższa wartość stężenia pyłu PM10 w stolicy Dolnego Śląska wynosił najwyżej 150 mikrogramów (µg) na metr sześcienny powietrza. To trzykrotne przekroczenie dopuszczalnych dobowych norm.

Ale Bystra Podhalańska, Rabka, Maków Podhalański czy Sucha Beskidzka przegoniły Wrocław.

Np w Rabce wieczorem w poniedziałek było prawie 250 mikrogramów pyłu PM 10 na metr sześcienny, czyli 5 krotne przekroczenie normy. W Bystrej-Sidzinie zanotowano siedmiokrotne przekroczenie dopuszczalnych poziomów zanieczyszczenia.

Ale rekord pobiła mała licząca tylko 2100 mieszkańców miejscowość Toporzysko - tam norma została przekroczona 10-krotnie. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik smogowy dzień dobry Ewa Podolska 1 było w ostatnim różnym weekend pojechać na narty, ale może to dobrze, zważywszy na to czym byśmy oddychali wczoraj mówiłam państwu, że w poniedziałek Wrocław znalazł się na szczycie rankingu najbardziej zanieczyszczonych 90 miast na świecie, ale tak naprawdę to powietrze we Wrocławiu było zdrowe, zważywszy jak wyglądał poziom smogu w miejscowościach Podhala i Beskidów sytuacja była tam o wiele gorsza niż we Wrocławiu Rozwiń » najwyższa wartość stężenia pyłu będzie się w stolicy Dolnego Śląska wynosiło najwyżej 150µg metr sześcienny powietrza to trzykrotne przekroczenie dopuszczalnych dobowych norm, ale Bystra Podhalańska Rabkę Maków Podhalański czy Sucha Beskidzka przegoniły Wrocław np. brak chce wieczorem w poniedziałek było prawie 250µg pyłu Pm 10m³, czyli pięciokrotne przekroczenie normy Bystrej Sidzinie zanotowano 7 krotne przekroczenie dopuszczalnych poziomów zanieczyszczenia, ale rekord pobiła mała licząca tylko 2100 mieszkańców miejscowości toporzysko ta norma została przekroczona dziesięciokrotnie nie ma to jest zdrowe górskie powietrze na Podhalu i Beskidach przewodnik smogowy od poniedziałku do piątku przed siódmą rano zapraszam także do słuchania naszych informacji o stanie powietrza codziennie po ósmej i szesnastej przewodnik smogowy Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK SMOGOWY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz radio TOK+Muzyka bez reklam - teraz 40% taniej w zimowej promocji!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA