REKLAMA

Jak się chronić przed smogiem - proste gesty

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2021-01-22 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:45 min.
Udostępnij:

Co każdy z nas może zrobić by chronić się przed smogiem. Rozwiń »

Najprostsza rada - minimalizować czas spędzony na zewnątrz. Nie jest to takie proste, ponieważ tak mamy dość zamknięcia przez pandemię, że jeśli tylko pojawia się lepsza pogoda, lub po prostu zima jak tydzień temu, chcemy z tego korzystać.

Co prawda smog szczególnie szkodzi małym dzieciom, ludziom w podeszłym wieku ( Ci na szczęście przez pandemie wychodzą teraz rzadziej z domu ) i cierpiącym na dodatkowe choroby, takie jak astma i inne choroby alergiczne czy POChP, jednak nawet ci najzdrowsi nie są na niego odporni. Jazda na rowerze, bieganie, to te momenty gdy oddychamy głębiej i cząsteczki smogu wnikają do oskrzeli, a nawet do pęcherzyków płucnych. Stamtąd przechodzą do organizmu i działają toksycznie na układ krążenia i system nerwowy.

Pamiętajmy o tym, aby gdy wracamy do do domu, w dniu, gdy normy zanieczyszczeń są przekroczone, umyć twarz i ręce, wypłukać jamę ustną i nos wodą morską. Dobrze byłoby umyć włosy a do oczu wkropić sztuczne łzy. Dzięki temu pozbywamy się pyłów ze swojej skóry i nie wnosimy ich ze sobą.

Nie wietrzmy też mieszkania Nawet jeśli powietrze we wnętrzu wydaje nam się nieświeże i tak jest czystsze niż to za oknem. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik smogowy dzień dobry Ewa Podolska co każdy z nas może zrobić by chronić przed smaki najprostsza rada minimalizować czas spędzony na zewnątrz nie jest takie proste, ponieważ tak mamy dość zamknięcia przez pandemię jeśli tylko pojawia się lepsza pogoda lub po prostu zima jak tydzień temu chcemy z tego korzystać co prawda smog szczególnie szkodzi mam dzieci ludzie w podeszłym wieku ci na szczęście przez pandemię wychodzą teraz za z domu i cierpiącym na dodatkowe Rozwiń » choroby tak jak astma i inne choroby alergiczne czy POChP jednak nawet ci naj zdrowsi nie są na niego odporni jazda na rowerze bieganie to te momenty, gdy oddychamy głębiej i cząsteczki smogu wnikają do oskrzeli, a nawet pęcherzyków płucnych stamtąd przychodzą do organizmu i działają toksycznie na układ krążenia system nerwowy pamiętajmy o tym aby gdy wracamy do domu w dniu, gdy normy zanieczyszczeń są przekroczone umyć twarz ręce, bo płukać jamę ustną nos wodą morską dobrze byłoby umyć włosy, a do oczu kropić sztuczne łzy dzięki temu pozbywamy się pył ze swojej skóry nie wnosimy ich ze sobą nie wierzmy też mieszkań nawet jeśli powietrze wewnętrzne wydaje nam się nieświeże i ta jest czystsze niż to za oknem przewodnik smogowy od poniedziałku do piątku przed siódmą rano zapraszam także ze słuchania naszych informacji o stanie powietrza codziennie po ósmej i szesnaste przewodnik smogowy Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK SMOGOWY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Więcej niż na antenie! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj i słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA