REKLAMA

Program Czyste powietrze - idzie jak po grudzie

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2021-01-25 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:37 min.
Udostępnij:

Flagowym narzędziem państwa w walce ze smogiem jest program rządowy Czyste Powietrze. Wystartował we wrześniu 2018 roku i ma być realizowany do 2029 roku, czyli w tej chwili jesteśmy już prawie w jednej czwartej tego programu. Plan jest taki: państwo przeznacza 103 mld zł na ocieplenie domów i likwidacje kopciuchów. Jak wygląda jego realizacja ? Rozwiń »

W tej chwili, po pierwszej ćwiartce PCZP wiemy, że złożono 200 tys. wniosków na kwotę 3,6 mld zł. To zaledwie 6.7% dziesięcioletniego planu wymiany kotłów i 3,5% poniesionych wydatków. Zrealizowano tylko 70 tys inwestycji.

Jeśli program nie przyspieszy, możemy zapomnieć o czystym powietrzu - alarmuje Polski Alarm Smogowy.

Co prawda w maju 2020 roku dokonano korekty Między innymi uproszczono składanie wniosków i skrócono czas oczekiwania na decyzję. Niestety jak widać te te zmiany okazały się niewystarczające. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik smogowy dzień dobry Ewa Podolska flagowym narzędziem państwa w walce ze smokiem jest program rządowy czyste powietrze wystartował we wrześniu 2018 roku ma być realizowany do 2029, czyli w tej chwili jesteśmy już prawie w 14 tego programu plan jest taki państwo przeznacza 103 miliardy złotych na ocieplenie domów likwidacji kopciuchów jak wygląda jego realizacja w tej chwili po pierwszej ćwiartce programu czyste powietrze wiemy, że złożono 200 000 wniosków na kwotę Rozwiń » zaledwie 36 miliard złotych to 67% dziesięcioletniego planu wymiany kotłów i 3,5% poniesionych wydatków zrealizowano tylko 70 000 inwestycji jeśli program nie przyspieszy możemy zapomnieć o czystym powietrzu alarmuje Polski alarm smogowy co prawda w maju ubiegłym roku dokonano korekty m.in. uproszczono składanie wniosków skrócono czas oczekiwania na decyzję niestety jak widać zmiany okazały się niewystarczające przewodnik smogowy od poniedziałku do piątku przed siódmą rano zapraszam także do słuchania naszych informacji ostanie powietrza codziennie po ósmej i szesnastej przewodnik smogowy Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK SMOGOWY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Więcej niż na antenie! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj, słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA