REKLAMA

Nie trzymaj iPhone'a 12 zbyt blisko rozrusznika serca

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2021-01-26 17:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:52 min.
Udostępnij:

Wraz z premierą najnowszych iPhone'ów 12, Apple ogłosił powrót MagSafe. W dużym uproszczeniu to system mocowania akcesoriów za pomocą magnesów. W dawnych MacBookach w ten sposób był też podłączany do komputera kabel zasilający. Rozwiń »

Oczywiście, nie jest tajemnicą, że w iPhone'ach znajdują się magnesy i inne części, które wytwarzają pole elektromagnetyczne. Nie było też tajemnicą, że mogą one wpływać na pracę urządzeń medycznych, np. wszczepionych rozruszników serca czy defibrylatorów. Producent zaznacza, że iPhone'y 12, choć mają więcej magnesów niż poprzednie modele, nie przewiduje, że będą one stwarzać większe ryzyko zakłóceń pracy takich urządzeń. Tak czy owak eksperci od dawna ostrzegają, żeby nie trzymać blisko nich telefonów komórkowych, np. w kieszeniach koszul.

Kilka dni temu firma Apple zaktualizowała stronę z informacjami na temat magnesów w iPhone'ach 12. Pisze, że "urządzenia medyczne, takie jak wszczepione rozruszniki serca i defibrylatory, mogą zawierać czujniki reagujące przy bliskim kontakcie na magnesy i moduły radiowe. Aby uniknąć potencjalnych interakcji z tymi urządzeniami, należy trzymać telefon iPhone i akcesoria MagSafe w bezpiecznej odległości od urządzenia (ponad 15 cm lub ponad 30 cm w przypadku bezprzewodowego ładowania)". Radzi też "skonsultować się z lekarzem i producentem urządzenia medycznego, aby uzyskać szczegółowe wskazówki".

Link do tekstu: https://support.apple.com/pl-pl/HT211900

Ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa użytkowania iPhone'a (strona Apple): https://support.apple.com/pl-pl/guide/iphone/iph301fc905/ios

Raport Heart Rhytm Society (ang.): https://www.heartrhythmjournal.com/article/S1547-5271(20)31227-3/fulltext Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA