REKLAMA

Nie trzymaj iPhone'a 12 zbyt blisko rozrusznika serca

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2021-01-26 17:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:52 min.
Udostępnij:

Wraz z premierą najnowszych iPhone'ów 12, Apple ogłosił powrót MagSafe. W dużym uproszczeniu to system mocowania akcesoriów za pomocą magnesów. W dawnych MacBookach w ten sposób był też podłączany do komputera kabel zasilający. Rozwiń »

Oczywiście, nie jest tajemnicą, że w iPhone'ach znajdują się magnesy i inne części, które wytwarzają pole elektromagnetyczne. Nie było też tajemnicą, że mogą one wpływać na pracę urządzeń medycznych, np. wszczepionych rozruszników serca czy defibrylatorów. Producent zaznacza, że iPhone'y 12, choć mają więcej magnesów niż poprzednie modele, nie przewiduje, że będą one stwarzać większe ryzyko zakłóceń pracy takich urządzeń. Tak czy owak eksperci od dawna ostrzegają, żeby nie trzymać blisko nich telefonów komórkowych, np. w kieszeniach koszul.

Kilka dni temu firma Apple zaktualizowała stronę z informacjami na temat magnesów w iPhone'ach 12. Pisze, że "urządzenia medyczne, takie jak wszczepione rozruszniki serca i defibrylatory, mogą zawierać czujniki reagujące przy bliskim kontakcie na magnesy i moduły radiowe. Aby uniknąć potencjalnych interakcji z tymi urządzeniami, należy trzymać telefon iPhone i akcesoria MagSafe w bezpiecznej odległości od urządzenia (ponad 15 cm lub ponad 30 cm w przypadku bezprzewodowego ładowania)". Radzi też "skonsultować się z lekarzem i producentem urządzenia medycznego, aby uzyskać szczegółowe wskazówki".

Link do tekstu: https://support.apple.com/pl-pl/HT211900

Ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa użytkowania iPhone'a (strona Apple): https://support.apple.com/pl-pl/guide/iphone/iph301fc905/ios

Raport Heart Rhytm Society (ang.): https://www.heartrhythmjournal.com/article/S1547-5271(20)31227-3/fulltext Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik technologiczny TOK FM Kamil Wróblewski zapraszam w dzisiejszym przewodniku nie tylko technologie, lecz również zdrowie wraz z premierą najnowszych iPhonów, czyli dwunastek firma apel ogłosiła powrót MAK sejf w dużym uproszczeniu maksa to system mocowania akcesoriów za pomocą magnesów w dawnych MAK butach w ten sposób był też podłączone do komputera kabel zasilający oczywiście nie jest tajemnicą, że iPhone ach, znajdują się magnesy i inne części, które Rozwiń » wytwarzają pole elektromagnetyczne nie było też tajemnicą, że mogą one wpływać na pracę urządzeń medycznych np. wszczepionych rozruszników serca czy defibrylatorów producent zaznacza, że iPhone 12, choć mają więcej magnesów niż poprzednie modele nie przewiduje, że będą one wytwarzać większe ryzyko zakłóceń pracy takich urządzeń tak czy owak eksperci od dawna ostrzegają, żeby nie trzymać blisko nich telefonów komórkowych np. w kieszeniach Koszul kilka dni temu firma Apollo z aktualizowaną stronę z informacjami na temat magnesów iPhone 12 pisze, że to cytat urządzenia medyczne takie jak wszczepione rozruszniki serca i defibrylatory mogą zawierać czujniki reagujące przy bliskim kontakcie na magnesy i moduły radiowe, aby uniknąć potencjalnych interakcji z tymi urządzeniami należy trzymać telefon iPhone i akcesoria MAK sejf w bezpiecznej odległości od urządzenia ponad 15cm lub ponad 30cm w przypadku bezprzewodowego ładowania radzi też skonsultować się z lekarzem i producentem urządzenia medycznego, aby uzyskać szczegółowe wskazówki wiadomo warto zachować ostrożność w link do wspomnianej strony apu znajdą państwo w opisie dzisiejszego podcastu do usłyszenia Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Więcej niż na antenie! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj, słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA