REKLAMA

Trzeba poprawić Program Czyste Powietrze - apeluje do premiera Morawieckiego PAS

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2021-01-27 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:51 min.
Udostępnij:

Dziś ciąg dalszy tego co powinno się zmienić w rządowym programie Czyste powietrze. Zdaniem Polskiego Alarmu Smogowego, jeśli reforma programu nie zostanie dokończona poniesie on klęskę. Na razie jest realizowany w żółwim tempie. Rozwiń »

Jeśli tak dalej pójdzie, nie uda się poprawić jakości powietrza w Polsce. Oprócz konieczności dużej powszechnej Kampanii edukacyjno - informacyjnej, Polski Alarm Smogowy wskazuje jakim kierunku powinny iść zmiany w programie.

1. Powinny być włączone w dystrybucję programu banki oraz samorządy gminne.

2. Rząd powinien wesprzeć finansowo tworzenie gminnych punktów obsługi Programu Czyste Powietrze.

3. Nie stworzono mechanizmu wsparcia, czyli prefinansowania inwestycji dla osób najuboższych

4. Należy zapewnić finansowanie dla programu ze środków Funduszu Odbudowy oraz Funduszu Spójności. Według pierwotnych zapowiedzi Ministerstwa Klimatu na ten cel miało być zabezpieczonych 8 miliardów Euro. Nie ma żadnych informacji na temat kwot jakie rząd planuje przeznaczyć na program Czyste Powietrze z funduszy unijnych.

5. Należy włączyć do programu wsparcie dla mieszkańców budynków wielorodzinnych, w których kilkaset tysięcy lokali ogrzewanych jest przy użyciu pieców węglowych. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik smogowy dzień dobry Ewa Podolska dzisiaj ciąg dalszy tego co powinno się zmienić w rządowym programie czyste powietrze zdaniem polskiego alarmu smogowego jeśli reforma programu nie zostanie dokończona poniesiono klęskę na razie jest realizowany w żółwim tempie jeśli tak dalej pójdzie nie uda się poprawić jakości powietrza w Polsce oprócz konieczności dużej powszechnej kampanii edukacyjnej informacyjnej Polski alarm smogowy wskazuje w jakim kierunku powinny zmiany Rozwiń » w programie to pierwsze powinny być włączone w dystrybucję programu banki oraz samorządy gmin po drugie, rząd powinien wesprzeć finansowo tworzenie gminnych punktów obsługi programu czyste powietrze po trzecie nie stworzono mechanizmów wsparcia, czyli prefinansowania inwestycji dla osób najuboższych po czwarty należy zapewnić finansowanie programu ze środków funduszu odbudowy oraz funduszu spójności wg pierwotnych zapowiedzi ministerstwa klimatu na ten cel miałby zabezpieczonych 8 miliard euro nie ma żadnych informacji na temat kwot, jakie rząd planuje przeznaczyć na program czyste powietrze z funduszy unijnych, bo piąte należy włączyć do programu wsparcie dla mieszkańców budynków wielorodzinnych, których kilkaset tysięcy lokali ogrzewanych jest przy użyciu pieców węglowych przewodnik smogowy od poniedziałku do piątku codziennie po siódmej rano zapraszam także do słuchania naszych informacji o stanie powietrza codziennie po ósmej i szesnaste przewodnik smogowy Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK SMOGOWY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA