REKLAMA

Mam chore serce - czy pomiar telefonem pulsu jest prawidłowy ?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
06-05-2020 13:50 (Powtórka: 10-02-2022)
Prowadzący:
Czas trwania:
01:31 min.
Udostępnij:

U podstaw piramidy zdrowia leży ruch fizyczny. Dziś WHO zaleca już nie zasadę 3x30x130 ( trzy razy w tygodniu po minimum trzydzieści minut, z poziomem tętna około 130 uderzeń na minutę), lecz umiarkowany wysiłek podejmowany pięć razy w tygodniu. Uniwersalne zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia mówią też o wykonaniu dziennie 10 000 kroków. Rozwiń »
Dla serca dobry jest wysiłek dynamiczny, trening cardio - taki, jak na przykład nordic walking, bieganie i pływanie. Na pytanie czy używać nowoczesnych technologii, do pomiaru tętna - odpowiedź jest - tak, ale nie u każdego. U osoby zdrowej można założyć, że prawdopodobieństwo nieprawidłowych pomiarów jest małe, ponieważ dostępne na rynku nowoczesne urządzenia i aplikacje są coraz bardziej dokładne i miarodajne.
Inaczej rzecz wygląda u osób, które mają już jakiejś problemy z sercem.
Gdy ktoś ma problem z arytmia np. z migotaniem przedsionków, urządzenia
monitorujące puls nie zawsze dobrze wykrywają falę tętna i te wskazania, które podają, nie zawsze odpowiadają rzeczywistym wartościom.
Także u pacjentów z dużą ilością dodatkowych skurczów komorowych pomiary mogą być przekłamane. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry Ewa Podolska u podstaw piramidy zdrowia leży ruch fizyczny dziś WHO zaleca już nie zasadę 3× 30× 133× w tygodniu po minimum 30 minut z poziomem tętna około 130 uderzeń na minutę, lecz umiarkowany wysiłek podejmowany 5× w tygodniu uniwersalny zalecenia światowej organizacji zdrowia mówią też o wykonaniu dziennie 10 000 kroków dla serca dobry wysiłek dynamiczny trening cardio tak jak np. nordic-walking bieganie pływanie na Rozwiń » pytanie czy używać nowoczesnych technologii do pomiaru tętna odpowiedź jest tak, ale nie każdego osoby zdrowej można założyć, że prawdopodobieństwo nieprawidłowych pomiarów jest małe, ponieważ dostępne na rynku nowoczesne urządzenia i aplikacja są coraz bardziej dokładne i miarodajne inaczej rzecz wygląda osób, które mają jakieś problemy serce, gdy ktoś ma problem z arytmią np. z migotaniem przedsionków urządzenia monitorujące Puls nie zawsze dobrze wykrywają falę tętna i te wskazania, które podają nie zawsze odpowiadają rzeczywistym wartością także pacjentów z dużą ilością dodatkowych skurczów komorowych pomiary mogą być przekłamane więcej jutro przed 14 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 40% zniżką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA