REKLAMA

Nadciśnienie - uwaga - pierwsze objawy !

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2021-02-12 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:24 min.
Udostępnij:

Powiedziałam już, że nadciśnienie tętnicze nie boli. Ale gdy jest, zaczyna powodować nieodwracalne zmiany w narządach wewnętrznych. Czasami jednak pojawiają się pierwsze objawy, kiedy wartości ciśnienia nie są jeszcze tak wysokie. Są to : Rozwiń »
bóle i zawroty głowy, potliwość, kołatanie serca, bezsenność, uderzenia gorąca oraz zaczerwienienie twarzy. Także obniżenie sprawności psychicznej i fizycznej.
W miarę jak choroba postępuje, zmieniają się lub dochodzą nowe objawy sugerujące obecność wysokiego ciśnienia m.in.
zaburzenia widzenia
obniżenie sprawności intelektualnej
zimne kończyny
deficyty czuciowe bądź ruchowe.
Uwaga:
Te objawy mogą świadczyć także o nadciśnieniu u ludzi młodych a nawet dzieci. Chociaż częstość występowania choroby wzrasta wraz z wiekiem, jednakże dotyka ona także te grupy.


https://www.nowafarmacja.pl/blog/objawy-nadcisnienia-jak-rozpoznac-je-odpowiednio-wczesnie Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska powiedziałam już nadciśnienie tętnicze nie boli ale gdy jest zaczyna powodować nieodwracalne zmiany w narządach wewnętrznych czasami jednak pojawiają się pierwsze objawy, gdy wartość ciśnienia nie jest jeszcze tak wysoka sąd bóle zawroty głowy potliwość kołatanie serca bezsenność uderzenia gorąca oraz zaczerwienienie twarzy także obniżenie sprawności psychicznej fizycznej miał jak choroba postępuje zmieniają się lub Rozwiń » dochodzą nowe objawy sugerujące obecność wysokiego ciśnienia m.in. zaburzenia widzenia obniżenie sprawności intelektualnej zimne kończyny deficyty uczuciowe bądź ruchowe uwagę te objawy mogą świadczyć także o nadciśnieniu ludzi młodych, a nawet dzieci, chociaż częstość występowania choroby wzrasta wraz z wiekiem jednak dotyka ona także te grupy przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 przewodnik TOK FM na zdrowie jeśli niema teraz czasu to wszystkie audycje jako podcasty publikujemy na tokfm Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA