REKLAMA

Krasowska: "Oczekuję jednoznacznego głosu środowiska psychiatrów i ginekologów, który będzie domagał się regulacji tej sytuacji i ochrony życia, bezpieczeństwa i zdrowia kobiet"

Pierwsze Śniadanie w TOK-u
Data emisji:
2021-02-18 06:40
Prowadzący:
Czas trwania:
13:34 min.
Udostępnij:

Gościnią programu była dr Aleksandra Krasowska, doktor nauk medycznych, specjalistka psychiatrii i seksuologii, członkini zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, która kilka dni temu poinformowała na swoim facebookowym profilu: Rozwiń »

“Dziś wystawiłam pierwsze zaświadczenia o stanie zdrowia kobietom w ciąży, ze stwierdzoną wadą letalną płodu. Trzeba nie mieć sumienia, żeby skazywać kobiety na takie cierpienie, pozbawiać wyboru. Trzeba być złym człowiekiem. Kropka. Nie ma wytycznych i pewnie jeszcze przez jakiś czas nie będzie, zatem musimy sobie radzić. Wielu z nas buntuje się, pyta dlaczego mają ryzykować.

Moim zdaniem - bo warto być przyzwoitym. Piszę ten post nie dlatego, aby chwalić się, że jestem taka hoho dzielna i przebohaterska. Nie, ja też się obawiam. Obawiam się potencjalnych konsekwencji wynikających z... rzetelnego wykonywania swoich obowiązków. Dbania o pacjenta. Konsekwencji z faktu, że leczę, pomagam. Paranoja.

Mówię o tym, bo może ktoś z lekarzy/lekarek go przeczyta i zaświadczenie o stanie zdrowia też wystawi? A przynajmniej odeśle do tego, kto pomoże. Bądźmy odważni”. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PIERWSZE ŚNIADANIE W TOK-U

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA