REKLAMA

Nieswoiste zapalenia jelit - czy można je wyleczyć ?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2021-02-23 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:47 min.
Udostępnij:

Dziś dalej o nieswoistych chorobach zapalnych jelit. Najczęstsze spośród nich to wrzodziejące zapalenie jelita grubego i choroba Leśniowskiego Crohna. Rozwiń »
Na początku objawy tych chorób dotyczą przede wszystkim przewodu pokarmowego, a gdy stan zapalny się rozwija to pojawiają się także te dotyczące całego organizmu.
Jednym z podstawowych jest przewlekła biegunka często z domieszką krwi, nawracające bóle brzucha oraz nudności.
Chory chudnie, badanie krwi pokazuje niedokrwistość oraz stan zapalny, podwyższone OB i CRP.
Pojawiają sie także zmiany niedotyczące jelit: obwodowe zapalenie stawów, zesztywniejące zapalenie stawów kręgosłupa, rumień guzowaty, zmiany okołoodbytnicze.
Czy można kogoś, kto ma jedną z tych chorób całkowicie wyleczyć , kto ma jedną z tych chorób wyleczyć. Przy obecnym stanie medycyny uważa się, że nie. Można jedynie uzyskać remisje, czyli wyciszenie choroby. Pacjent nie ma dolegliwości i funkcjonuje tak jak przed chorobą.
Taki stan może trwać nawet kilkanaście lat.

Problem jest w tym, że chorzy którzy poczuli się lepiej rezygnują z brania lekarstw, co powoduje, że choroba powraca. Tylko lekarz prowadzący może podjąć decyzję o zmianie czy odstawieniu dotychczasowych leków.
Korzystałam z:
https://www.vitaimmun.pl/nieswoiste-choroby-zapalne-jelita-jak-mozna-sobie-pomoc/ Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
sponsorem programu jest dystrybutor suplementu diety probiotyków vivo miks Wodnik TOK FM na zdrowie windą Ewa Podolska dzisiaj ciąg dalszy oni swoisty chorobach zapalnych jelit najczęściej spośród nich to wrzodziejące zapalenie jelita grubego i choroba Leśniowskiego-Crohna na początku objawy tych chorób dotyczą przede wszystkim przewodu pokarmowego a gdy stan zapalny rozwija się to pojawiają się także te dotyczące całego organizmu jednym z podstawowych jest przewlekła Rozwiń » biegunka często z domieszką krwi nawracające bóle brzucha oraz ludność chory chudnie badanie krwi pokazuje niedokrwistość oraz stan zapalny podwyższone obecnie CRP pojawiają się także zmiany niedotyczące jest obwodowe zapalenie stawów zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa rumień guzowaty zmiany około odbytnicze czy można kogoś, kto ma jedną z tych chorób całkowicie wyleczyć przy obecnym stanie medycyny uważa się, że nie można jedynie uzyskać remisję, czyli wyciszenie choroby pacjent nie ma dolegliwości funkcjonuje tak jak przed chorobą w taki stan może trwać nawet kilkanaście lat problem z tym, że chorzy, którzy poczuli się lepiej często rezygnują z brania lekarstw co powoduje, że choroba nawraca tylko lekarz prowadzący może podjąć decyzję o zmianie czy odstawieniu dotychczasowych leków przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA